Історія у фотографіях

20.02.2011 13:59
Чергова підбірка визначних світлин світу.

Фотограф Нік Ют зробив фото в'єтнамської дівчинки, яка втікає від вибуху напалму. Саме цей знімок змусив весь світ замислитися про війну у В'єтнамі.

Фото 9-річної дівчинки Кім Фук 8 червня 1972 назавжди увійшло в історію. Вперше Кім побачила цей знімок 14 місяців по тому в госпіталі в Сайгоні, де вона лікувалася від страшних опіків. Кім як і раніше пам'ятає, як у день бомбардування вона втікала від своїх братів і сестер, і не може забути звук бомб, що падають. Якийсь солдат намагався допомогти і облив її водою, не підозрюючи, що це зробить опіки ще сильнішими. Фотограф Нік Ют допоміг дівчинці і доставив її в госпіталь. Спочатку фотограф сумнівався, чи варто публікувати фото голої дівчинки, але потім вирішив, що світ повинен побачити цю світлину. Пізніше фотографію назвали кращим фото XX століття. Нік Ют намагався вберегти Кім від зайвої популярності, але в 1982 році, коли дівчина вчилася в медичному університеті, в'єтнамський уряд знайшов її, і з тих пір образ Кім використовувався в цілях пропаганди. «Я була під постійним контролем. Я хотіла померти, це фото переслідувало мене », - говорить Кім. Пізніше вона зуміла втекти на Кубу, щоб продовжити освіту. Там вона познайомилася з майбутнім чоловіком. Разом вони переїхали до Канади. Через багато років вона нарешті зрозуміла, що не може втекти від цієї фотографії, і вирішила використовувати її і свою популярність з метою боротьби за мир. 


«Маленькі дорослі" ... Три американські дівчинки пліткують на одній з алей Севілль в Іспанії. Протягом тривалого часу поштова листівка з цим зображенням була найпопулярнішою на території США ...

"Найвідоміша фотографія, яку ніхто не бачив", - так фотограф Associated Press Річард Дрю (Richard Drew) називає свою світлину однієї з жертв Всесвітнього торгового центру, який вистрибнув з вікна назустріч власній смерті 11 вересня.

"У той день, який більше за всі інші дні в історії був відображений на камерах і на фотоплівці, - писав пізніше Том Джунод (Tom Junod) в 'Esquire', - єдиним табу за спільною згодою стали фото людей, які вистрибують з вікон". До сьогодні "людина, що падає" Річарда Дрю залишається жахливим артефактом того дня, який повинен був все змінити, але не змінив.

Фотографія, яка зробила сюрреалізм реальністю "Dali Atomicus".

Філіп Хальцман був єдиним фотографом, який зробив кар'єру на зйомках людей ... в стрибку. Він стверджував, що в стрибку об'єкт зйомки мимоволі показує свою справжню, внутрішню сутність. З цим твердженням не можна не погодитися, дивлячись на фотографію Сальвадора Далі під назвою "Dali Atomicus". 

6 годин, 28 стрибків, повна кімната помічників, підкидають в повітря відро з водою і роздратованих котів - так народжувалася ця фотографія. На задньому плані фотографії ще не закінчений сюрреалістичний шедевр Далі «Leda Atomica». Хальцман хотів виливати з відра не воду, а молоко, але в повоєнний час це було дуже зневажливо щодо  продуктів харчування. 

Фотографії знаменитостей у стрибку авторства Хальцмана з'являлися як мінімум на семи обкладинках журналу Life і дали початок новому виду портретів - без обов'язкової до цих пір статики.

Білі та кольорові, Елліотт Ервітт, 1950 рік

Коментарі (1)

Додати коментар

  • 21.02.11 21:02
  • РеалісткаЗ таких світлин насправді розумієш який несправедливий світ, але така вона реальність....
   Це дуже цікава ідея з фотоблогами.
   Завжди з задоволенням переглядаю нові знимки)
 •  
 •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.