ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Проект любові

14.02.2013 16:36
Взаємини хлопця і дівчини до одруження нагадують мені зведення будівлі. -

Колись один мудрий чоловік сказав: «як постелиш, так і спатимеш». Так само є зі стосунками закоханих.

На самих початках, у час закоханості або, так би мовити, «умовної дружби», яка ось-ось переросте у кохання, кожен – і хлопець, і дівчина, - має на меті показати свої «ресурси». Тому в цей період не йдеться про фундамент чи покрівлю над головою. Їм, двом закоханим, на той час іще є радістю ховатись від дощу життєвих негод та перипетій під своїм власним одягом. На перших порах вони бачать усе ніби крізь рожеві окуляри. Я не кажу про ідилію – проблеми є. Але захоплення, мрії та сподівання, що виникають між парою, поглинають усі негаразди.

Так триває деякий час. Скажу впевнено, що час сп’яніння обов’язково закінчиться. Тоді настає наступний щабель, якому передує певний аналіз прожитого перед цим «раю».

Потрібно закладати підвалилни. В цей період молоді люди мають серйозну романтичну зустріч, на якій хтось із них наважується запропонувати скерувати стосунки в іншу площину. Саме в цей час пара обирає простір і напрямок своїх стосунків. Це неймовірно цікавий час. Я назвав би його часом навчання, засвоєння та усвідомлення, що значить бути разом, бути дарунком у любові і для любові. Це час, коли в людях зароджується (або не зароджується) взаємна відповідальність та порозуміння. Це важливий час, коли в проект «будинку» стосунків заносяться всі дані та величини. Коли можна більшою чи меншою мірою побачити, відчути та переосмислити проект майбутнього співжиття.

Це також час, коли, так би мовити, закуповуються будівельні матеріали, потрібні для щасливого втілення цього проекту. Починає плануватись і виділятись із свого життя відповідний час для зустрічей.

Після заливання підвалин починається, як на мене найважчий період. Приходить перша перешкода. Лінь, небажання виділяти час і витрачати зусилля. Вимагання одне від одного новизни й креативності. В такий період виникає бажання змінити проект, здатися, закинути будівництво чи зменшити його масштаби. Зневіра починає їсти нас немов хвороба. Хтось назве це кризою.

Слав Богу, це ще не кінець. Адже людина розумна, homo sapiens, здатна до примирення і тимчасового порозуміння. Тут уперше лунає обіцянка виправитись.

Пообіцяли – і все, ніби настає затишшя. Але егоїзм, внутрішня непримиренність, невміння пробачати робить своє. Всередині людини виникає кімната память, яка, немов магніт, притягує негатив. Живучи при цьому в реальному житті, зі своєю половинкою ми вдаємо, що все гаразд. Та при цьому усвідомлюємо, що прийшло роздвоєння. На перших порах ми відганяємо від себе цю думку. Я назвав би це бомбою затамованого часу.

Запитаєте, чому я мовчу про любов? Вона є, але про неї – у продовженні цієї теми.

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.