ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Декалог на журналістський лад

14.03.2013 17:52

Такою вже є суть людини, що в усьому вона намагається вбачати логічний взаємозв'язок. Обмежувати себе певними правилами чи принципами – швидше позитивна властивість кожного, звісно, якщо вони напрацьовані роками і спираються на особистий життєвий досвід. Журналісти – не виняток. Керуватися власними і в той же час універсальними професійними заповідями вміють та можуть далеко не всі. Спершу варто визначити для себе цю платформу, першооснову, від котрої в майбутньому доведеться відштовхуватися на шляху до успішної журналістської діяльності.

І якщо вже говорити про універсальність, то хотілося б, щоб кожна «акула пера», яка хоче прислужитися не лише власним амбіціям, а й цілому людству, перш за все керувалася Божими заповідями, інтерпретуючи і підлаштовуючи їх під свою унікальну та неповторну особистість. Не важливо: атеїст ти чи віруючий, – моральні стандарти вічного Декалогу актуальні й корисні для всіх.

Пропоную свій, нехай суб’єктивний, але творчий, погляд на Божі заповіді – погляд оком молодого журналіста.

 

1.   Не знай і не шукай інших богів, окрім Правди і бажання дістатися Істини. (Кажуть, правда у кожного своя. Однак, істина є вічною. Безперервне її шукання, нехай навіть у суперечці чи в банальному зіставленні фактів – благородна справа).

2.  Не вбивай у собі жагу до пізнання (уміння дивуватися й спостерігати – такі прості, на перший погляд, людські якості, але такі рідкісні і майже відсутні в сучасному технізовано-замашинізованому суспільстві).

3.    Шануй свого батька і матір свою (окрім того: пам’ятай добрим словом і світлою згадкою усіх, завдяки кому ти зараз є тим, ким є, і маєш можливість розвиватися далі).

4.  Не заздри успіхам своїх колег по перу (особисті досягнення та професійне зростання кожного журналіста – безцінний вклад у спільне благо).

5.     Не май іншого прагнення, окрім пошуку Істини.

6.   Не свідчи ложно в плодах своєї праці (незнання можна вибачити, але свідомий обман і навмисне спотворення інформації – ніколи).

7.     Не кради ідей, які виплекані іншими людьми (ніколи не падай так низько, щоб поцупити чуже і видати за своє).

8. Не чини перелюбу (відповідально стався до вибору місця праці, не перетворися на перебіжчика у погоні за вигодою, славою, матеріальним збагаченням).

9. Не взивай надаремно і невиправдано імені будь-кого (реклама чи піар часом можуть окупитися, але ніколи не додадуть тобі авторитету в журналістському колі).

10. Пам’ятай день святий святкувати (День студента та День журналіста – твій «зоряний час»,  тож гріх не відірватись ;)

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.