ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Брудний сніг українського політикуму

19.04.2013 17:40
На вулиці зима одразу перейшла у літо. У суспільстві сніжно-крижана пригода з мітингувальниками і жінками-депутатати перетворилася на окріп нових підозр і розчарувань. Бо складається враження, що влада і опозиція грають за одно, а ЗМІ їм підтанцьовують.

Я не була тоді в Києві, не стояла серед мітингувальників і не кидалася сніжками. Тому я не вірю до кінця жодному сказаному слову після цієї події. Ба більше – не вірю не тільки політикам, а й журналістам – надто різні і дивні були реакції і версії подій. Сніг ставав камінням, депутати – виключно жінками, партійні активісти „Свободи” – гласом народу. 

Тож мені, мешканці віддаленої від столиці провінції, не лишається нічого іншого, як запастися поп-корном і спостерігати за всім цим брутальним шоу калік. Слухати про гематоми і рвоту жінок властьімущих. Дивитися, як хуліганство плавно набуває форм замаху на життя. І як все це супроводжується найдивовижнішими фантазіями та гарячими дискусіями. І брудна сніжка, кинута у нардепів, поступово перетворюється на лавину, накручуючи на себе все лайно, яке трапляється їй по дорозі.

Ось шлях цієї лавини через всі авгієві стайні українського політикуму.

Я не слідкую за новинами – вони полюють на мене. І якщо сприймати тільки ті, жертвою яких я стала, то з екранів телевізорів (Тві, Інтер) я б дізналася наступне: влада і опозиція далі лоточаться, під Верховною Радою обкидали сніжками нардепи від влади мітингувальники, зібрані опозицією. Голі видовища, без хліба. Чи спонукає мене щось у цій інформації копати глибше? Ні. Тому що опозиція давно вже будить Україну, тому мітинги не дивина (часто-густо – з проплаченими учасниками). А свободівські молодці цілком могли кидати сніжки. Чи почати це робити. А далі колективне підсвідоме, егрегор натовпу і узагалі все ще добре закінчилося.

І якби друзі-журналісти, що були очевидцями подій, не повідомили, що насправді в країні смута і провладна більшість для прийняття рішень перекочувала на Банкову, де нелегітимно голосує за всілякі закони, я б й далі мала перейматися сніжками.

Отже, аби відволікти мою увагу від справді значущої теми, влада спільно з опозицією кинули кістку телевізійникам – красиву картинку з киданням сніжками. Аби долити масла у вогонь, акцент було зроблено на те, що потерпілі – жінки. Влада кричить про нечоловічу поведінку опозиції, опозиція відхрещується. У тюрму хапають якихось молодиків за хуліганство. Для правдоподібності з’являється заява у міліції від потерпілої депутатки. Сніжки стають камінням і льодом. А сама подія – замахом на життя і здоров’я слабкої беззахисної жінки. А отже, випадкові мітингувальники можуть сісти у тюрму на довгенький термін. І вся країна дискутує на тему, можна чи ні кидатись сніжками, чи депутатка – жінка, а чи в першу чергу представник влади і таке інше. А регіонали приймають і приймають потрібні їм законопроекти за спрощеною процедурою. Сніг тане. Лишається тільки бруд.

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.