Bob Marley Легенда африканського реггі

05.13.2019     /     Автор новини: Oksana

Bob Marley Легенда африканського реггі
© Instagram / Bob Marley
11 травня 1981 роки не стало Роберт Неста Марлі. У той час він був самим затребуваним співаком. Альбоми Марлі отримали кілька посмертних нагород по всьому світу.

За своє життя Боб Марлі надихнув мільйони людей. Його пісні були наповнені життєвою філософією. Лагідно Боба Марлі називали "Легенда".

Більша кількість пісень Bob Marley були засновані на теорії руху Растафари, єдності Африки, права людини, політиці, свободу, мирі, любові і расовому рівність.

Bob Marley випустив свій перший альбом Judge Not в 1962 році у віці 17 років. Це принесло успіх і поштовх до подальшого розвитку.

Bob Marley був пристрасним панафріканцем, який вірив у єдність Африки, свободу і розширення прав і можливостей чорношкірих. Він написав ряд антиімперіалістичних треків, таких як «Вихід», «Виживання» та «Викуп Блекмана».

Під час свого знаменитого концерту "One Love Peace" в 1978 році Bob Marley об'єднав на сцені двох політичних лідерів Ямайки - прем'єр-міністра Майкла Менлі та лідера опозиції Едварда Саєга.

У своїх революційних піснях «Встань, встань і революція» Боб Марлі закликав африканців повстати і боротися з «гнобителем» за свою свободу.

Він випустив «Пісня спокути» і «Африка об'єднує», засуджуючи расизм. Одна з його популярних пісень, Зімбабве, була записана, коли він виступав на святкуванні Дня незалежності Зімбабве в 1980 році.

Боб став ключовим захисником руху Растафари в 60-х роках. Принципи філософії Растафари вплинули на його музичний стиль, і це дало руху світове визнання.

Будучи послом Растафари, Боб Марлі написав кілька пісень, які висвітлюють філософію руху. Боб почав використовувати марихуану в 1966 році, коли він прийняв віру Растафари.

Однак Марлі прийняв хрещення 4 листопада 1980 роки; рішення, яке залишило багатьох растафаріанцев розчарованими. За словами його матері-християнина, останні слова Боба звучали так: «Ісус, візьми мене».

Легенда залишила незгладимий слід в індустрії реггі. У 1978 році Боб був нагороджений медаллю світу Організацією Об'єднаних Націй в знак визнання його зусиль за мир, рівні права і справедливість для Африки.

Його альбом «Вихід» був оголошений «альбомом століття» в 1999 році журналом Time, а BBC назвав пісню «One Love» «Піснею тисячоліття».
У 2001 році Боб Марлі був удостоєний премії «За досягнення в житті Греммі» і «Зірки на Голлівудській алеї слави». Його шедеври треків були удостоєні багатьох інших нагород і почестей посмертно

Боб одружився на Риті Андерсон в 1966 році, і у пари було четверо дітей. Тим часом Боб Марлі народив багатьох дітей поза шлюбом. Всього у нього залишилося 11 дітей.
Крім музики, футбол був його найбільшою пристрастю. У 1977 році у Марлі була діагностована злоякісна меланома (рак) на одному з його великих пальців. Але він відмовився від медичної ради, щоб ампутувати палець ноги, пославшись на релігійні переконання.

Здоров'я Боба почав погіршуватися, оскільки рак збільшився до інших частин його тіла. На жаль, Легенда відмовилася від примари в 36 років в Сполучених Штатах.

Перебуваючи на своїй лікарняному ліжку, він сказав своєму першому синові Зіггі Марлі: «Гроші не можуть купити життя». Боб Марлі отримав державні похорони на Ямайці 21 травня 1981 року. Він був похований у каплиці недалеко від місця свого народження.

Після 38 років його смерті спадщина Боба Марлі все ще живе. «Не купуй світ і не втрачай душу. Мудрість за срібло та золото », - Б. Марлі.

Share It FIRST:Top 10 (2018):ТОП