ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Іван Фрейдун: Я міг підняти і більше

22.11.2010 13:00

На чемпіонаті світу з паверліфтингу, що відбувався в південноафриканському Потчефструмі, львів’янин Іван Фрейдун здобув три золоті та одну срібну нагороду, встановивши чотири світові рекорди. Про боротьбу на чемпіонаті та нові результати спортсмен розповів у флеш-інтерв’ю Vlaskor.net після повернення до Львова.

- Ви вже вп’яте перемагаєте на чемпіонаті світу, наскільки важко було це зробити у Південній Африці?

- Основним моїм суперником був росіянин Лебедко. В минулому році він обійшов мене на кілограм. Тепер я слідкував за ним, тому підняв на двадцять сім кілограмів більше. Встановив чотири світові рекорди: два в жимі лежачи і два в сумі.

- А скільки це в кілограмах?
- У присіданні - 385 кг, у жимі лежачи – 290 кг, і тяга станова – 367,5 кг. В сумі 1047,5 кг. Побив свій власний результат. У 2005 році я покращив світовий рекорд на два з половиною кілограми. Він до того 12 років тримався. Тепер вже на десять кілограмів більше підняв.

- Не боялись знову росіянину програти?

- Ми постійно дивились. Тільки за кілька хвилин можна дізнатись вагу суперника і є тільки по три спроби на кожну вправу. Постійно мав дивитись, щоб не було як у минулому році. Тоді я тактично програв. Він на кілограм більше поставив, а у мене вже підходів не було.

- А ще були конкуренти?

- Я навіть не знаю, скільки підняв бронзовий призер. Від другого місця я на 27 кг відірвався, а від третього, люксембуржця, на… сорок, здається.

- Ви знали, що піднімете рекордну вагу?

- Так, я розраховував встановити світовий рекорд. Ще в Україні його встановив у минулому році, в Харкові на чемпіонаті України. Але тільки на один кілограм покращив в жимі лежачи і в сумі на два. Але я не хотів, щоб його зараховували. Хоча і допінг контроль здавав, і з європейської федерації судді були. Могли зарахувати. Я сказав - не треба, я на міжнародних змаганнях підніму.

- Чув, що були певні організаційні проблеми…

- Ми квитки пізно взяли. Ми їхали трьома групами, і так сталось, що моя вагова категорія тільки приїхала і вже наступного дня я мав виступати. Акліматизації взагалі не було. Втомилися з дороги. Важкий переліт. У Франкфурт дві з половиною години летіли. Там сім годин чекали. А звідти до Південної Африки ми одинадцять годин летіли. Дві ночі майже не спали. Тому я трохи перестрахувався, меншу вагу замовляв, бо розраховував більшу вагу підняти.

- Скільки?

- Тонну шістдесят. На тридцять кілограмів більше за світовий рекорд.

- Зараз багато говорять про те, що паверліфтинг хочуть долучити до олімпійської програми. Що думаєте про це?

- З нового року кількість категорій у паверліфтингу зменшать. Буде вісім категорій, тож я не до ста кілограмів виступатиму, а до сто п’яти, як у важкій атлетиці. Думаю, якщо не на ці, то на наступні ігри, паверліфтинг буде олімпійським видом спорту.

- Окрім Олімпіади, де ще хочете виступити?

- Відбиратимемось на Всесвітні ігри у наступному році – це другі за престижністю  після Олімпійських ігор змагання.

Левко Стек

Коментарі (1)

Додати коментар

    • 22.11.10 16:41
    • SnoopДо такого заголовку дуже фото пасує - мовляв, я би і трамвай підняв... ;)
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.