ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Найдивовижніші професії, що з'явилися останнім часом

21.02.2011 11:43

Зміни, які постійно відбуваються з людством, спричиняють появу нових професій. Часто навіть не зрозуміло, що ця професія означає і які обов’язки має виконувати фахівець. Vlaskor.net пропонує своїм читачам декілька, найбільш поширених дивовижних професій, які нещодавно з’явилися у світі та стали популярними.Тренер еквійоги

Еквійога - це особливий, досить дивний підвид йоги: йога з кіньми. У заняттяхеквійогою використовують коня як спортивний снаряд, в основному для розтяжок: тобто лягають на коня або закидають на нього ногу і виконують спеціально розроблені асани на основі аштанга-йоги. Мається на увазі, що в такому симбіозі людина набагато ефективніше починає відчувати власне тіло і дихання (бо інакше кінь буде брикатися) і врешті-решт спілкується з твариною практично на підсвідомому рівні. Еквійога природним чином поєднується із заняттями верховою їздою. Придуманий Тіффані Дірінг гібрид стає модним не тільки у Великобританії, але і в Америці, а тренерів поки не вистачає.

Етичний хакер

Також відомий як white hat hacker. Хакер, якого наймають компанії для атаки на власні сайти і локальні мережі. Фактично - вище кар'єрне досягнення будь-якого хакера: робити те, що він і так звик робити, але за гроші. Найняти доброго хакера вважається найефективнішим, хоча й найобразливим способом перевірити надійність систем безпеки: начальник служби IT зазвичай виявляється осоромлений і принижений. Раніше хакери домагалися свого шляхом тихого шантажу: спершу на свій страх і ризик зламували систему, а потім вимагали грошей за те, щоб вказати слабкі місця і пояснити, як такого уникнути в майбутньому. Все це часто закінчувалося погано, причому для обох сторін. Зараз етичного хакера вчать офіційно. Сертифікованих етичних хакерів випускають багато університетів - в Америці, по всій Європі, а також у Гонконзі, Туреччині та на Філіппінах. Серед компаній, які найняли собі таких сертифікованих працівників, - Cisco, Novell, Canon, Coca-Cola,Microsoft і ще кілька десятків корпорацій.

Веб-садівник

Людина, яка «доглядає» декілька сайтів: «виполює» мертві посилання, змінює зовнішній вигляд сайту залежно від поточних потреб. У його обов'язки не входить генерувати контент - він доглядає за вже існуючим: підчищає і оновлює старі сторінки, видаляє непотрібні. Термін web gardener все частіше вживається в IT-індустрії, хоча спеціалізованих факультетів поки немає.

Соціо-білдер

Творець соціальних мереж під ключ. Фактично соціо-білдер - це маркетолог, проводить весь час у мережі: на замовлення великих компаній він створює на їх сайтах - або на яких-небудь окремих майданчиках - спільноти, скажімо, любителів собак, схоже на ЖЖ-комюніті, яке ненав'язливо спонсорують і контролюється виробником собачого харчування. Головна чеснота соціо-білдера - тонкість і ненав'язливість: учасників соціальних мереж можна легко відлякати будь-якою рекламою. Навпаки, точкові рекламні акції і тиха підгодівля учасників можуть дати хороший рекламний ефект, а головне - купити лояльність користувачів.

Генетик-терапевт

Він же - консультант з генетичної терапії. Генна терапія - дуже молода прикладна наука: першу офіційно зафіксовану операцію з використанням методів генної терапії було проведено у 1990-му - чотирирічного хлопчика намагалися вилікувати від важкого комбінованого імунодефіциту (SCID). За допомогою генної терапії мутований ген в організмі лікарі намагалися замінити повноцінною копією, використовуючи, зокрема, генно-модифіковані віруси. Консультанти-генетики в пологових будинках існують вже зараз, хоча генетичний тест плоду поки не є найпоширенішою процедурою, а самі ці консультантивже потрібні у величезних кількостях. Головне ж - що з поширенням методів генної терапії і генного типування вони будуть кимось на кшталт намісників Бога на землі. Консультант з генної терапії може попередити, що у дитини яке-небудь рідкісне захворювання і - на ранній стадії - спробувати запобігти цьому. Особливе значення такі консультанти набувають при штучному заплідненні, де, впливаючи на плід методами генної терапії, можна спробувати замовити собі дитину з бажаними якостями. Вже зараз існують агентства, в яких основний принцип підбору партнера - генетичний (поки - у вузьких етнічних спільнотах, де ризик генетичних захворювань аномально високий).

Фахівець з патології мови

За прогнозами американського Міністерства праці фахівці з мовних патологій увійдуть до топ-30 найбільш затребуваних професій (з 700). Вся справа в тому, що населення цивілізованих країн старіє зі страшною швидкістю. Укупі з падінням зростання народжуваності це означає, що будь-які вузькі фахівці, що працюють зі старими, - геронтологи, сурдолог (фахівці з порушень слуху), вікові офтальмологи і так далі - будуть надзвичайно затребувані. Під патологіями мови також маються на увазі в першу чергу старечі порушення. В Америці до всього іншого входить у фазу зрілості велике покоління бебі-бумерів, яке теж починає гірше чути і нерозбірливіше говорити. Фахівці з мовним патологій відбрунькувалися від всім знайомих логопедів. Крім старечих захворювань, вони займаються і вродженими патологіями, число яких, згідно зі статистикою, теж збільшується з кожним днем.

Нейро-інженер

Нейро-інженери підходять до вивчення людського мозку з практичних, навіть технічних позицій: вони вивчають перш за все, як кодується і передається інформація у відділах мозку, що відповідають за сенсорне і моторне сприйняття, як ця інформація спотворюється при патологічних змінах в мозку і як нею можна маніпулювати штучним чином - за допомогою різних дивовижних способів і крихітних механізмів. Наприклад, вченим з Массачусетського технологічного інституту вдалося навчитися програмувати мозок спалахами світла через мозковий імплант-світлодіод. Передбачається, що таким чином можна буде лікувати найважчі захворювання - від хвороби Паркінсона до клінічних депресій. Особливі зусилля спрямовані на вивчення того, як функціонує зір. Нейроінженерія - молода, але неймовірно швидко розвивається: перший журнал, присвячений тільки нейроінженеріі, з'явився в 2004-му, тоді ж була зібрана перша міжнародна конференція. Зараз нейроінженерів готують у багатьох інститутах; середня очікувана зарплата нейроінженера - близько 200 тисяч доларів на рік. Ще популярнішим може стати професія нейрофізіолога - вона ближче до косметології та індустрії краси.

Лайф-коуч

Гібрид психотерапевта і ведучого психотренінгу. Лайф-коуч - це професійний радник з широкого кола питань - рівно того ж таки, з яким люди зазвичай ходять до психологів і астрологів. Чи варто змінювати життя і як, що робити, якщо набридла професія, чому не беруть заміж, як позбавитися від зайвої ваги і так далі. На відміну від психотерапевта, лайф-коуч не займається глибокою обробкою дитячих проблем, а скоріше пропонує емоційну підтримку в поєднанні з грамотною психологічної консультацією. Ринок лайф-коучингу величезний і зовсім не освоєний. Працювати коуч може як в HR-департаменті великої корпорації, так і - найчастіше - самостійно.

Геоеколог

Термін геоекологія, або ландшафтна екологія, введений Карлом Тролем для позначення науки на стику географії та екології. Ця нова Холістична дисципліна аналізує зв'язок пейзажу - лісів, полів і рік, пагорбів і западин - з екологічною обстановкою і забезпечує ідеологічне обґрунтування людського вторгнення в природу. З'явилася ще в 1939-му, але набула поширення тільки з розвитком аерофотозйомки і особливо - з розвитком супутникової фотографії. До деяких пір геоекологія була скоріше філософським, ніж практично-науковим напрямком, і займалася вивченням праць Геродота, натурфілософів і особливо Олександра фон Гумбольдта. Тим не менше з розвитком екології і кліматології, зацікавленості великих корпорацій в правильному іміджі і зелених ініціативах, геоекологів стали активно наймати на роботу. У їх обов'язки входить, зокрема, вивчення локальних ефектів в екосистемах, оцінка впливу на навколишнє середовище і ландшафтне планування.

Лег позішіонер

Людина, що відповідає за правильну постановку ніг зірки в рекламній або журнальній фотосесії, при зйомках відеокліпу. Тобто відповідає за те, щоб ракурс був найбільш вигідний - ноги виглядали більш худими і довгими, ніж є насправді. Клопітка, рідкісна, але високооплачувана професія. Свій лег позішіонер є, наприклад, у Мерайі Кері.

Фахівець з біоінформатики

Перші запити на фахівців з біоінформатики з'явилися в 2003 році - і в Фінляндії, наприклад, не знайшлося відповідних людей. Біоінформатика, як випливає з назви, намагається працювати з генами живих організмів, як програміст - з шматками програмного коду. Їх завдання - створювати живі організми із заданими функціями. Отримані біопродукти можуть, наприклад, очищати грунт від забруднення нафтою і багато чого іншого. Біотехнології особливо активно розвиваються в області регенерації тканин і органів. Типовий приклад, яким ілюструють майбутні досягнення біоінформатики, - створення кастомізованої штучної нирки з власних стволових клітин хворого.

Тренд-хантер

Глибоко занурений в інформаційні потоки агент великих корпорацій, що розшукує і привласнює найновіші тренди з вуличного, субкультурного та інших середовищ. Досконально описаний Наомі Кляйн тип - це замаскований під свого розвідник, який просиджує цілими днями на форумах сноубордистів і фрірайдерів і продає потім результати компанії Nike. Трендхантери можуть фіксувати тренди в будь-якому середовищі, хоч в дитячому садочку (за замовленням виробників дитячого харчування). Люди, які бродять по вулицях з фотоапаратами, фотографують модно і дивно одягнених людей і викладають потім результати на власний сайт, теж займаються трендхантінгом. Трендхантери часто починають на чистому ентузіазмі, але потім починають так чи інакше торгувати результатами своїх пошуків. Бувають і трендхантери-селебріті: Найвідоміший приклад - Карл Лагерфельд, який до цих пір скуповує, прослуховує, прочитує і відслідковує все, до чого може дотягнутися.

Проблогер

Професійний блогер. Тобто, заробляє на життя саме блогінгом. Блогер може вести свій вкрай успішний блог і продавати на ньому рекламу. Може пропихати в свій блог приховану рекламу товарів і послуг. Може вести блог компанії. Влаштовувати підтримку різних починань в блогосфері. Тобто, проблогер - це людина, яка вдало і вчасно капіталізувала свою пристрасть писати по сто постів на день. Заняття це трохи сумне, бо доводиться потроху продавати свою важко зароблену популярність і об'єктивність, але зате не прив'язане до місця прописки: фізично проблогер може перебувати хоч на Місяці.

Кава-леді

У кадрових агентствах ця позиція іноді називається «господиня офісу». В обов'язки кава-леді входить забезпечення офісу чаєм і кавою і своєчасна її подача - власне, і все. По суті, вона поєднує обов'язки секретарки, офіціантки і бариста. Кава-леді подає напої в переговорні кімнати, розливає каву і чай на виїзних конференціях і семінарах. Заодно стежить за закупівлею напоїв, офісної кухнею і станом кавоварок і чайників. Іноді зустрічає гостей.

Психолог за споживанням

Вивчає психологію споживача, щоб використовувати її на благо рекламних агентств і фірм-виробників. Люди з таким дипломом завжди потрібні. Психологів, що спеціалізуються на механізмах споживання, з деяких пір випускають факультети психології багатьох великих університетів світу. Зазвичай працює у зв'язці з маркетологом. Більш рідкісний випадок - психолог за споживанням, який займається чистою наукою чи стає на бік покупця: лікує шопоголіків або консультує товариства з прав споживачів.

Клієнт інкогніто

Офіційна назва цієї вакансії звучить як «головний спеціаліст з маркетингових проектів». Хоча в стандартному списку фінансових і банківських спеціальностей такої посади немає. В обов'язки клієнта інкогніто входить розробка методики оцінки якості роботи співробітників відділу клієнтського обслуговування, її реалізація та координація, контроль над проведенням акції «Таємничий покупець». Іншими словами, це такий внутрішній ОБХСС. У сфері торгівлі такий фахівець займався б контрольними закупівлями. Певних параметрів для пошуку унікальних фахівців не існує. Головне для такого співробітника - це вміння виконувати завдання, що не передбачають стандартноїінструкції. Саме тому термін закриття такого замовлення може варіюватися від тижня до року. Зарплата таких фахівців також виходить за рамки стандартного реєстру.

Копірайтер

Копірайтер - людина з творчою натурою, здатна складати оригінальні тексти, музичні заставки і крупніші твори різного стилю, характеру і метражу. Багато копірайтерів мають досвід написання сценаріїв. Обов'язки копірайтера можна порівняти з обов'язками кореспондента: до них відноситься, наприклад, написання статей рекламного характеру. Також копірайтер бере участь в розробці іміджу фірми, включаючи назву, слоган, рекламні матеріали. Копірайтер повинен орієнтуватися в області авторських прав на музичні і літературні твори.

Мета копірайтера - створити рекламу, яка принесла б рекламодавцеві максимальний прибуток. Кожен копірайтер, крім створення рекламного тексту, повинен піклуватися і про його просування. Створення і розширення клієнтської бази - теж завдання копірайтера. Важливий момент - уміння спілкуватися з клієнтами, часто дуже капризними. Причому постійно переконувати їх в ефективності свого творіння, щоб клієнт дійсно захотів вкласти гроші в рекламований товар.

Людмила Тацюк

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.