Чи злякає львівських туристів 22 червня?

21.06.2011 13:00

Нещодавно, спілкуючись з друзями з Півдня України, почула неоднозначну фразу: «Тепер краще ти до нас, аніж ми до тебе». Оце «тепер» з’явилося після подій 9 травня, коли у Львові відбулись сутички на Пагорбі слави, і заперечувати це було б безглуздо.

І ніякі переконання тут не допомагають. «Ми все бачили по телевізору. В нас показували», - такі слова говорить людина, яка раніше була у Львові і бачила яке тут ставлення до туристів, незважаючи на те, якою мовою вони розмовляють. То що ж тоді думають ті, хто ніколи не приїздив на Захід країни? Так, ставлення до Львова та львів’ян зокрема змінилось. Якийсь страх перед націоналістами-бандерівцями, що начебто ходять по вулиць з автоматом, таки є. Але чи всі у Львові націоналісти-бандерівці?

Львів завжди був туристичним містом. І якщо хтось в цьому сумнівається, то зайдіть у будь-яку кав’ярню. Що ви бачите? Високі ціни, помірне обслуговування, постійно нові клієнти, які приходять в кафе як на екскурсію. За попередній рік, як інформує прес-служба Львівської міської ради, наше місто відвідало понад 1 млн. осіб. Лише в літній сезон на території Львівської області у 2010 році щоденно перебувало близько 3 тисяч туристів, а у вихідні − до 5-6 тис., з яких 60% − туристи з Польщі, 20% − з країн СНД.

Почути українську мову на площі Ринок у Львові стає рідкістю: польська, німецька, російська. Цей список можна продовжувати. Стає очевидним, що Львів орієнтується на туриста. Воно справді так, про це заявляє і мерія. «Бажаю, аби з кожним днем ми гостинніше могли приймати туристів нашого міста», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий на відкритті Галицької школи гостинності.

У цьогорічному рейтингу журналу «Фокус» Львів зайняв четверте місце серед міст України для найкращого життя. Показник привабливості для туристів – один з найвищих, інфраструктура постійно розвивається.

Проте події 9 травня спровокували боязнь «тепер» їхати у столицю Західної України? Маніпуляція свідомістю більшості українців пройшла на «Ура!», цілі досягнуто. панове. Натомість представники політичної сили, яка брала активну участь у подіях 9 травня, вважають по-іншому.

Наприклад, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський прогнозував збільшення туристів після цих подій.

«Це спровокує до великої кількості туристів, до їх збільшення… Щось дійсно творилося, щось дійсно відбулося... Звісна річ, це додає цікавості, люди думатимуть: це правда чи ні, те, що було», - зазначив Руслан Кошулинський, відповідаючи на запитання ZAXID.NET, чи не вплинуть на кількість туристів негативні події у місті 9 травня..

«9 травня ми спеціально зробили невеличке соціальне опитування. Ми зайшли в обмінні пункти центральної частини міста і запитали: чи збільшилася кількість продажу рублів зі сторони клієнтів. Нам сказали, що практично на порядок збільшилося в цей день, - розповів депутат. – Велич, потуга і гарний міф класичний про гарне, стрижневе, ідеологічне місто Львів, бандерівське місто – завжди навіювало величезну кількість туристів приїжджати і кохатися в ньому. Тому що вони вважають, що тільки львів’яни, тобто галичани, які побудували таке прекрасне місто, і відстоюють таке європейське місто, які відстоюють європейські цінності - мається на увазі щодо заборони комуністичної ідеології та інших - є цікавими».

Проте не всі оцінили такий піархід. Мої друзі точно ні. Одеський митрополит Агафангел порівняв Львів із Чечнею. Такі порівняння запам’ятовуються. Значить щось пішло не так, треба повторну кампанію. І от тільки ЗМІ притихли з новинами про наслідки 9 травня у Львові, чиновники перестали коментувати їх, туристи знову внесли Львів у свій план-маршрут, як підходить 22 червня: пора чергових маніпуляцій і фальсифікацій. І мало того трагізму, який уже є в цій даті (22 червня – день початку Великої Вітчизняної війни), треба додати ще, нагадати тим, хто забув або розповісти тим, хто й зовсім не знав.

І допоки влада, політики, правоохоронці намагаються домовитись провести цей день без провокацій, провокаційні організації вимагають провести у нашому місті антифашистський комітет, головним завданням простих людей, які не пхаються у політику і прагнуть спокійного життя, мусить бути критичне ставлення до всього, що показують та що розказують. От і я намагаюсь переконати своїх південних друзів, відстоюю свою думку, що у Львові добре. Ніби вдалося. Така собі маленька-велика перемога. І поки наші хтось бавиться у велику політику, ми будемо їх контролювати. Сподіваюсь, що й після 22 червня Львів, як і завжди, щодня відвідуватимуть тисячі туристів, яким цікава не політична ситуація, а культурна спадщина міста. Тим паче, що Львів – мультикультурний, і саме у цьому найбільшому україномовному місті чи не щодня на старих місцевих вуличках можна почути російські пісні у виконання вуличних музикантів під гітару. 

Людмила Тацюк

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.