ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Олег Денис: За чотири роки відчуватиметься дуже гостра нестача ІТ-фахівців

28.05.2012 14:18
Олег Денис

Олег Денис

Днями ВРУ прийняла два закони, які значною мірою полегшують податковий тягар для ІТ- підприємств. Це дає право сподіватись, що оптимістичні прогнози аналітиків щодо розвитку галузі мають можливість справдитись. А, отже, сьогоднішнім випускникам відповідних спеціальностей вишів можна розраховувати на цікаву роботу і гідну оплату праці тут, в Україні.

Про перспективи  ІТ-галузі  розповідає Олег Денис, голова Наглядової ради Львівського кластеру IT та бізнес-послуг, віце-президент компанії SoftServe.

- Пане Олеже, раніше від керівників ІТ-підприємств дуже часто можна було почути скарги на недостатню фаховість випускників наших вишів . Як ситуація виглядає зараз?

- Перш за все, мені дуже приємно чути від своїх колег, що за останні рік-два намітилась позитивна тенденція в покращенні фаховості випускників. Це тішить безумовно. Але тут виникає інша проблема - з кількістю людського ресурсу. Якщо ми порівняємо показники темпів зростання компаній, а це приблизно 30-45% щорічно, і кількість випускників на відповідних напрямках вишів, яка залишається сталою – близько 1200 у Львові, то можна спрогнозувати, що за 4 роки відчуватиметься дуже гостра нестача ІТ фахівців.  Така ситуація спонукає до наступних кроків: більшість компаній розширяє свою географію по інших містах України.

- А який рівень заробітних плат у галузі?

- По-різному, залежно від регіону.

- Для прикладу, на що може розраховувати випускник комп’ютерної спеціальності ВУЗу зі середнім рівнем знань англійської мови?

- Ну, мабуть, слід починати розмову від 3-х тисяч гривень. Якщо порівняти цю суму зі зарплатами у соціальній сфері  чи з пенсіями, то я вважаю, це чудова пропозиція.

- Нещодавно мер Львова Андрій Садовий заявив про можливість побудови житлового комплексу для працівників галузі поблизу нового стадіону.

- Приємно чути такі думки від влади. Добре, що є розуміння потреб молодих людей, які мають гідні заробітні плати і хочуть будувати чи купувати житло за собівартістю. І це буде виграшним варіантом для всіх. Молодь зможе залишитись в місті і створювати саме тут свої сім’ї, виховувати дітей, працювати, отримувати відповідну заробітну плату. А отже, сплачувати податки місту. Це ж не тільки інтелектуальний, а й платоспроможний, соціальноактивний людський ресурс. Ідея дуже проста –  дати можливість відновити кооперативне будівництво, яке у Львові не проводилось уже пару десятків років. Адже купувати житло за існуючими комерційними цінами –  дорого, вигідніше інвестувати кошти у власне будівництво. Хотілось би, щоб з цього приводу були б прийняті позитивні рішення. Не хочу наврочити, але ми над цією ідеєю працюємо – поступово, покроково. Сподіваюсь, найближчим часом матимемо вже якісь результати.

- До речі, про співпрацю з владою. У 2009 році у Львові було утворено Кластер ІТ  та бізнес послуг*. А чи існують його аналоги  у світі, чи можливо це була нова ідея?

- Звичайно, хочеться завжди сказати, що ми – унікальні, найрозумніші, але це буде неправда. Такі моделі організації з подібним баченням розвитку вже опрацьовувались. Ми намагаємось перейняти найуспішніший світовий досвід і водночас  прагнемо бути найкращими на державному рівні , міжгалузево.

- Держава допомагає Кластеру?

- Якщо говорити в контексті промоції - то так, безперечно. Одне зі завдань Кластеру –  це співпраця бізнесу, влади та науки. Це основна ідея. В ній і  полягає принципова різниця між Кластером та галузевими асоціаціями. Галузеві асоціації відстоюють та лобіюють тільки свої власні інтереси, до їх складу входять лише представники відповідних підприємств. До складу ж Кластеру входять як представники бізнесу, влади, так і представники науки. І завдяки спільним  зусиллям на цьому майданчику відбувається діалог.

- І наостанок, Ваші побажання сьогоднішнім випускникам, майбутнім вашим працівникам.

- Вчитись, вчитись і ще раз вчитись.

*Кластер ІТ та Бізнес-послуг (ІТБП) – асоціація провідних компаній Львова у галузі інформаційних технологій та аутсорсингу бізнес послуг. Один із пріоритетних економічних кластерів у Львові поряд з туризмом, відповідно до Стратегії підвищення конкурентоспроможності м. Львова до 2015 р. Відповідно до Комплексної стратегії розвитку Львова на 2012-2025 рр., Кластер ІТБП покликаний сприяти співпраці в межах кластеру та залученню знань і капіталу для розвитку та просування Львова як провідного центру бізнес-послуг у Центрально-Східній Європі, який використовує місцевий потенціал людських ресурсів для обслуговування українських та міжнародних клієнтів.( зі сайту: http://www.city-adm.lviv.ua)

Ірина Слюз

Коментарі (3)

Додати коментар

  • 04.07.12 22:40
  • Реальнийне сваріться хлопці!!! Часи бухгалтерів та програмістів минули. Сьогодні у світі на перших позиціях фахівці з робототехніки.
  • 22.06.12 11:39
  • програмісттак тільки бухгалтер може думати - про 4000 Євро з старту ) для прикладу - початківець в австрії - 1300-1700 Євро - при їхніх цінах на житло та послуги - не дуже відрізниться рівень життя, в штатах - працівник Фейсбуку, це вже хороший працівник з стажем порядка 10 років - 8 тис доларів до сплати податків - після них - десь 5-6 тис залишається. а тут кажуть про зп зразу після вузу - без жодного стажу. в європі ще треба пів року а то й більше стажуватись за стипендію 500-600 євро в місяць. тут після кількох років стажу зп також в рази більша ніж початкова, тому не розказуйте те про що незнаєте зовсім.
  • 28.05.12 15:20
  • БухгалтерИ какой это программист будет сидеть в Украине за 3000 грн? За границей старт с 4000 Евро. И наших программистов берут с руками и с ногами, потому что своим надо платить в 2 раза больше. Конечно, если наш программист с достойным дипломом (например,КПИ), а не факультет программирования сельхозтехникума.Думал бы, что говорит- 3000 достойная зарплата для программиста
 •  
 •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.