ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Міністр освіти Німеччини йде у відставку через плагіат

18.02.2013 10:35

Це вже другий випадок за останні два роки. В уряді Анґели Меркель упевнені, що Анетте Шаван стала жертвою політичних інтриг. Міністр освіти Німеччини пішла у відставку через плагіат. Про це пише британський тижневик The Guardian.

Університет Дюсельдорфа вирішив позбавити Аннете Шаван докторського ступеня через те, що у деяких частинах її дисертації було знайдено плагіат.

Комісія університету виявила, що Шаван «систематично та умисно презентувала інтелектуальну діяльність, яку насправді не створювала особисто».

Члени правоцентристської коаліції Меркель впевнені, що Шаван стала жертвою політичних інтриг, що мають на меті зашкодити урядові перед осінніми федеральними виборами. Відставка міністра ускладнює становище Меркель, яка саме балотується на третій термін.

Це вже другий подібний випадок в уряді Меркель за останні два роки. У 2011 міністр оборони Карл-Теодор цу Гуттенберг пішов з посади з тієї ж причини. Звинувачення у плагіаті є особливо принизливими для Шаван, оскільки вона нищівно критикувала Гутенберга, який подав у відставку за місяць після втрати ступеня.

Відколи з'явилися перші звинувачення, Шаван неодноразово заперечувала свою провину і наголошувала, що писала свою дисертацію з чистою совістю. Її адвокати підкреслили, що робота комісії рясніла помилками та була незаконною, зокрема, через витік інформації з судового процесу на публіку. Сама міністр освіти підкреслила, що припиняти боротьбу не збирається.

Наталія Єрьоменко

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.