ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Індійські політики озброюють жінок

20.02.2013 15:09

Після зґвалтування і вбивства 23-річної жінки ультраправа партія Шив Сена почала роздавати ножі для самозахисту. Смерть 23-річної жінки, яку зґвалтувала група злочинців у Делі, здійняла масові протести — населення вимагає більшої безпеки для жінок. З цієї нагоди місцеві ультраправі політики Мумбаї почали роздавати жінкам ножі, виготовлені активістами партії Шив Сена. Партія є маловідомою за межами Мумбаї, але володіє надзвичайним впливом в економічній столиці Індії.


Політика Шив Сена відрізняється схильністю до масових заворушень та насильницьких методів. Засновником та ідеологічним наставником партії до своєї смерті в минулому році був харизматичний лідер Бал Текерей. У світлі жахливого зґвалтування партія звернула свою увагу на проблему, яка переважає в газетах та телевізійних каналах країни — права жінок.

Багато хто не схвалює радикальні засоби цієї партії, проте населення вважає, що підзвітна партії «моральна поліція» дещо покращила життя жінок в Мумбаї. Вклад Шив Сена у просування кандидатів-жінок, у озвучення незгоди з такими практиками, як саті (заборонені практики спалювання вдів на похоронних вогнищах чоловіків) або примусовий шлюб, вражає. Молода «зірка» партії Швета Парулекар не згодна з негативною оцінкою дій партії і називає видачу ножів «рекламним трюком». «Що можна зробити, якщо всі легальні методи вже випробувані?», - питає вона.

Культура Eve-teasing — потворний евфемізм для позначення сексуальних домагань — є набагато менш вираженою в Мумбаї, ніж в будь-якому іншому великому місті Індії, і саме Шив Сена можна за це подякувати.

Біограф Текерея, політичний журналіст Ваібхав Пурінде, вважає, що Шив Сена переживає кризу ідентичності і шукає нагоди залучити на свій бік громадськість. «Після зґвалтування в Делі люди стурбовані безпекою жінок. Виникають спонтанні протести внаслідок відчуття, що уряд не робить достатньо. Шив Сена може отримати з цього вигоду», - цитує журналіста Бі-бі-сі.  

Наталія ЄрьоменкоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.