ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Депутати Львівщини не знають, що таке сланцевий газ

21.02.2013 13:22

Депутати обласної ради, які не погоджуються на підписання договору з американською компанією Chevron, не змогли пояснити технології видобутку цього виду «блакитного палива».

Як показало опитування, проведене серед депутатів Львівської обласної ради, рівень знань про технологію добування сланцевого газу серед обранців доволі невисокий. Із двадцяти опитаних депутатів лише двоє змогли чітко розповісти про методи, які планує використовувати американська компанія.


Як і їх колеги з Верховної Ради, депутати володіють лише тією інформацією, що була опублікована у ЗМІ. Лише три особи із двадцятьох змогли схарактеризувати технологію гідророзриву, що використовуватиметься на Олеській ділянці як таку, що, хоч і несе потенційну екологічну загрозу для регіону, але може дати потенційний поштовх для його індустріального розвитку.


Серед головних причин позиції «проти» були названі екологічні наслідки добування газу, несприятливий вплив застосування технології на геологічну структуру регіону, а також побоювання за працевлаштування місцевих робочих. Також занепокоєння депутатів викликає відносна пасивність влади у вирішенні вже існуючих екологічних проблем у регіоні, зокрема, пов’язаних із видобутком сірки у Новому Роздолі.


У той же час місцеві громади Львівщини також не погоджуються, щоби на їхній території розробляли родовища сланцевого газу, оскільки не впевнені, що це безпечно для людей та довкілля. Заступник голови Буської районної ради свободівець Богдан Гринишин на прес-конференції у ЛОР розповів, що в Буську та кількох інших райцентрах відбулися так звані «семінари», які організувала компанія Chevron. «Коли ми зверталися до представників компанії з питанням, що буде з земельними наділами, які планують забирати для розробки родовищ, то нам не дали відповіді. Сказали лише, що наше законодавство не пристосоване до того, щоби частину видобутої продукції віддавати громаді. За законом вона належатиме державі. Але в селян є паї, які вилучатимуть для так званих "суспільних потреб", і не відомо, що буде далі, чи людям компенсують цю втрату, чи нададуть інші землі? На даний момент є багато питань, на які чіткої відповіді не дає ніхто. Громада Буського району однозначно не дасть дозволу на видобуток сланцевого газу», – зазначив чиновник.


Нагадаємо, 24 січня у Давосі був підписаний договір про поділ спільної продукції з добування нетрадиційного газу із англо-голандською компанією
Shell. Підписання подібної угоди із Chevron наразі відкладене через протести з боку місцевої влади.

 

Джерело зображення - http://byskeradio.blogspot.com

Любомира РемажевськаШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.