ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Кожен кадр оповитий надією на майбутню вільність

23.02.2013 13:34

Молодий фотохудожник Павло Дідула конвертував емоційний заряд невзаємного кохання у виставку чорно-білих фото.

Із 15 лютого до кінця місяця на вулиці Руській, 10 у Львові триватиме виставка «Бути вільним» молодого фотографа Павла Дідули. Експозицію становлять близько двадцяти чорно-білих тематичних фотографій. Кожна із них намагається передати динаміку руху людини до свободи, передовсім внутрішньої. На зображеннях — різні люди у дуже різних, часом несподіваних контекстах. Видається, що це справді оригінальний та свіжий поворот у, на перший погляд, різноманітному сучасному мистецькому житті міста. Під час відкриття виставки відбулася також офіційна презентація організації «Вільні», мета якої — поглиблення спілкування між людьми.


 


- Павле, ти давно почав працювати над виставкою?

- Перша фотографія була зроблена приблизно рік тому. Сама виставка народилася доволі спонтанно із почуття внутрішньої неволі. Я ж шукав внутрішньої свободи. Кожен кадр — це проекція того, ким хочеться бути. А хочеться бути з крилами, хочеться літати. Але цей шлях, можна сказати, лише тільки початий.

 

- Де ти фотографував?

- Мене запросив друг до себе у гори — це була друга серія фотографій із усіх, що тут є. Крім того, є серії із озера, ще на черешні з хлопцями їздив — звідти є трохи. Загалом, усі знимки зроблені у мандрах із друзями. Жодна фотографія не була б створена, якби не відносини з людьми. Якби мої друзі не підтримали мої, на перший погляд, можливо трохи ідіотські ідеї, то нічого б не вийшло. - Ти попереджав друзів, що ти робиш виставку?

- Ні, я фотографував, не розраховуючи на те, що з цього вийде виставка.  

 

- Ти фотографував спершу на кольорово?

- Так, на кольорово, але перевів у чорно-біле, бо для мене чорно-біла фотографія є більш глибока, а кольорова — спрямована більш на зовнішню красу, колористику життя. А ця виставка народилася із внутрішніх чорно-білих переживань, тому я хотів, щоб вона була такою і на світлинах.

 - Наполовину поголена борода має відношення до чорно-білої виставки?

- Справа у тому, що я спитав у своєї подруги, думка якої для мене важлива, голитися мені чи не голитися. Вона порадила не голитися. Мама ж наполягала на тому, щоб голитися, тому я пішов на компроміс і зробив не так й не так. Я що — не вільний? (сміється).

 

- Скільки фотографій потрапило на виставку?

- Відібрав я десь сто, а остаточно на виставку потрапила чверть. А загалом було близько тисячі.

 - Що тебе надихнуло?

- На цю виставку мене надихнуло невзаємне кохання. Я був закоханий по вуха. А закохатися для мене — це одна із найнебезпечніших речей. Я втрачаю себе, бо дівчина стає для мене найвищою цінністю. Для чоловіка жінка не може бути всім. Але ця залежність породила в мені порив звільнитися. Порив до нормального сприйняття жінки, любові до неї, а не захоплення нею. Імен, думаю, не треба називати? (усміхається).

 

- Як довго ти займався організацією виставки?

- Все сталося спонтанно. Зустрів Олену, яка завідує цією галереєю. Сказав їй про свій задум, домовився. Тоді я ще не знав, що разом із виставкою відбудеться представлення організації «Вільні», яка спрямована на поглиблення відносин між людьми. Про цю організацію добре сказав її голова  Андрій Дацьків: «Це таємна організація, відкрита для всіх». А вчора я був на вечірній службі, де читалися слова Симеона: «я вільний, бо побачив Спасителя». Подумав собі, що це так гарно перегукується із нашою організацією й виставкою, головна ідея якої і полягає в цих словах.Маркіян ПрохаськоШкола журналістики УКУ

Коментарі (1)

Додати коментар

    • 12.03.13 22:01
    • АнонімІмена не завадили б, Павле? Хто вона це твоє натхнення?
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.