ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Люди читають, якщо живуть в літературі, - керівник фестивальних проектів у Кракові

24.02.2013 17:41

Представник Краківського бюро фестивалів Роберт Пясковскі розповів про те, як підтримувати у місті традицію читання, які виклики перед літературою і книговидавництвом кидає сучасна епоха. Він навідався до Львова для участі у мотиваційній конференції з нагоди старту у нашому місті програми ЮНЕСКО. Ця програма передбачає присвоєння статусу Міста літератури. Краків от-от отримає такий статус, адже тут впродовж двох років активно готуються до цього. У Львові процес тільки починається. Звання інтегрує Львів у світовий літературний контекст, активізує співпрацю з літературними середовищами Європи і світу. Сьогодні  Містами літератури ЮНЕСКО вже є Единбург, Мельбурн, Айова, Дублін, Рейк’явік і Норвіч.

На фото: Роберт Пясковскі, Ірина Магдиш (Львівська міська рада) та Григорій Семенчук (Форум видавців)


На брифінгу Пясковскі розповів журналістам, що зараз традиція читання у всьому світі переживає кризу - нові медіа дуже потужно  витісняють літературу з щоденного життя людей. Проекти на кшталт «Міста літератури» ЮНЕСКО спрямовані на те, щоб читання знову появилося у повсякденному житті і щоб письменницький хист теж знайшов своє місце.

 

Серед мешканців Кракова читання в моді. Пясковскі каже:

 

 - Вони охоче збираються на літературних зустрічах. Утворюються черги, щоби отримати автограф того чи іншого письменника. Звертають увагу не тільки на традиційне читання, але також на різні сучасні модифікації, як от кіберчитання тощо.

 

Представник Краківського бюро фестивалів пояснює, що досягти такого результату вдалося завдяки тому, що люди фактично живуть у літературі. В місті постійно відбуваються найрізноманітніші заходи на книжкову тематику. Тут постійно гостюють якісь письменники, з якими можна зустрітися на вулицях чи у кафе.

 

Наприклад, каже він, у Польщі зараз дуже модною є сучасна українська література. Краків не є винятком. Одна з причин такої надзвичайної популярності української літератури в Польщі - це візити у різний час близько двадцятьох українських письменнників і поетів нової генерації. Такий близький контакт читача і автора дає місту змогу не тільки жити літературою, але й житти в літературі

 

У Кракові розвивають літературний туризм, монетизують літературу – вона стає важливим економічним і соціальним елементом життя міста. Адже дуже важливим є зв’язок книжки і бізнесу. До слова, перехід на електронні книжки теж повинен мати енкономічну основу.

 

 - Все це – майбутнє, яке вже стоїть перед нами і кидає виклик, - резюмує Пясковскі.

 

Фото Віталія Грабара та nhpedia.pl

Василина ДуманШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.