ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Кожен четвертий студент давав хабар, - з форуму у Львові

27.02.2013 16:14
Фото Андрія Дуди

Фото Андрія Дуди

Кожен четвертий студент зізнався, що давав хабаря. Про це йшлося 25 лютого на Всеукраїнському форумі “Майбутнє вищої освіти в Україні, корупція в університетах. Думка молоді”, під час якого оприлюднили результати дослідження.

Опитування студентів вищих навчальних закладів Львова, Одеси та Сімферополя5-9 листопада 2012 року провели Cтудентське Братство Львівщини разом із Центром Демократичного Відродження.

Волонтери організацій роздавали студентам анкети, головним питанням у яких було «Чи давали Ви коли-небудь хабар?»


25% опитаних студентів із семи різних навчальних закладів Львова розповіли інтерв`юєрам, що давали хабар працівникам університетів.

При чому більшість з них є студентами контрактної форми навчання.  Цікаво також те, що у 27% випадків хабарник сам натякав студентові, що потрібно заплатити і  у 20% радили знайомі. 42% студентів давали хабар за отримання заліку і лише 27% – за екзамен. 21% абітурієнтів платили саме за вступ до ВНЗ.


Відео зняте під час опитування обурило ректорат ЛНУ ім. Івана Франка

Під час форуму організатори показали відео, зняте на території Львівського національного університет імені Івана Франка, в якому студенти на камеру говорили про хабарництво у виші.  Відеоопитування обурило ректора університету. «Іван Вакарчук звинуватив нас у змові з Табачником, мене викликали на засідання ректорату» - розповідає Борис Пошивак, голова МГО Студентське Братство Львівщини.


Як студенту уникнути хабарництва і не «вилетіти» з університету?

Організатори форуму порадили студентам, що відчувають натяки на хабар, відразу ж йти до прокуратури. Мовляв, там за такі справи візьмуться із задоволенням – зафіксують заяву й дадуть помічені купюри. «У прокуратурі скаржаться, що студенти бояться до них приходити» - натякнула спікер заходу Олександра Кудрицька. Допомогти написати заяву до прокуратури обіцяли у студентському братстві.

Лія Мельник, ЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.