ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Таємниці Католицької церкви мають логічне пояснення

28.02.2013 11:49
У Львові презентували книгу Бернара Лекомта «Таємниці Ватикану» та засумнівались у тому, що Бенедикт XVI – останній європеєць на Святому Престолі.

Що закритішою є структура, то більше вона оповита таємницями. Особливо це стосується Ватикану, адже все, що робиться в цій міні-державі, оповите серпанком таємничості. Більшості людей цікавіше дізнаватись про Ватикан і Католицьку церкву з книг Дена Брауна, ніж із спеціалізованої літератури. Французький ватиканіст Бернар Лекомт у своїй книзі «Таємниці Ватикану» спробував розвінчати деякі з найпоширеніших міфів про духовну державу в Римі й дати логічне пояснення її таємницям. Український переклад цієї книги, випущений видавництвом «Свічадо», презентували 27 лютого у львівській книгарні «Є».

 

За словами керівника Релігійно-інформаційної служби України Тараса Антошевського, написана в жанрі історичної публіцистики книга в доступній формі розкриває складну тему. Автор не намагається давати подіям власної інтерпретації, а тримається фактів. Ідеться про найдражливіші ватиканські таємниці останнього століття: причини підписання Латеранських угод, мовчання Папи Пія ХІІ під час другої світової війни, фінансові скандали, пов’язані з ватиканським банком, особливості Другого Ватиканського собору та лефевристської схизми, замах на Івана Павла ІІ, а також про те, чому кардинал Йозеф Ратцинґер узагалі не повинен був ставати Папою. Як можна побачити з книги, часто винуватцем виникнення й поширення міфів є сама Церква, яка бариться із формулюванням своєї офіційної позиції та спростуванням чуток.

 

Як пожартував модератор презентації, головний редактор греко-католицького журналу «Патріярхат» Анатолій Бабинський, відставки Папи Бенедикта XVI видавці не замовляли, одначе цю тему не змогли обійти стороною учасники дискусії. Адже причини цього кроку понтифіка становлять іще одну таємницю. Тарас Антошевський, утім, назвав рішення Папи логічним, а отець Юстин Бойко зазначив: «Я щасливий жити в час такого світоча-Папи, який у світі, де всі прагнуть влади, показує, що від неї можна добровільно відмовитись». Бенедикт XVI  своїм зреченням довів, що вірний Богові й людям до кінця.

 

Попри те, що, за словами отця Юстина, цей Папа був непростим, не мав харизми Івана Павла ІІ, видавався колючим і відштовхував людей своєю інтелектуальністю, він демонстрував далекоглядність. Про це можна судити хоча б із того, що Бенедикт XVI зняв відлучення від Церкви для лефевристів – французьких католиків-традиціоналістів, які не прийняли літургійних реформ Другого Ватиканського собору й згодом перестали визнавати авторитет Папи. Іван Павло ІІ гостро критикував лефевристів і відлучив їх від Церкви, а його наступник повернув, аби тримати їх у полі зору й не дати перейти в єресь.

 

Блискучий теолог і науковець, Йозеф Ратцингер, попри тривалу канцелярську карєру, так і не зміг стати політиком. Більшість висловлювань, за які його критикують, були думками вголос, які не обовязково було озвучувати. Але, будучи чесною людиною, впевненою у своїй вірі, Бенедикт XVI не міг промовчати.

 

Бернар Лекомт стверджує, що Йозеф Ратцингер був останнім Папою-європейцем. Більшість католиків мешкає в країнах Латинської Америки, тож логічно, що новим Папою має стати їхній представник. Однак експерти не погодились із однозначністю цього прогнозу, адже більшість кардиналів – європейці, добре знайомі з принципами функціонування курії. Та й результати конклаву часто бувають дуже непередбачуваними.

 

Бернар Лекомт – французький журналіст, політолог і ватиканіст. Написав книгу про польський період життя Івана Павла ІІ, а також кілька книг про Ватикан: «Бенедикт XVI, останній Папа-європеєць» (2006), «Папа, який скинув Леніна» (2007), «Чому про Папу пишуть погано у пресі?» (2009), «100 фотографій, які допомагають зрозуміти Івана Павла ІІ» (2010), «Римські Папи» (2011) та «Нові таємниці Ватикану» (2012). «Таємниці Ватикану» були написані позаторік. Уривок українського перекладу можна прочитати на сайті видавництва «Свічадо».

 

Фото з Facebook-сторінки видавництва «Свічадо»

Олег БудзінськийШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.