ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Парламентські вибори додали Італії проблем

01.03.2013 10:06

Замість набридлої Демократичної партії італійські виборці проголосували за Берлусконі та рух, що вимагає оновлення політикуму. Але сформувати коаліцію новому парламенту буде важко.

Італія бореться із «страхітливими» результатами виборів, пише служба новин Бі-бі-сі. Народне волевиявлення, що так і не завершилося певним задовільним консенсусом, залишило багатьох італійців приголомшеними.

 

Слова «Італія некерована» з'явилися на першій шпальті однієї з великих газет країни. Цей заголовок значною мірою підсумував настрій італійців після закінчення виборів. Щоб керувати Італією, необхідна дієва більшість в обидвох палатах парламенту. Наразі ймовірність того, що якась фракція зможе створити таку більшість у Сенаті, досить невисока.

 

Лівоцентристська Демократична партія втратила своє керівне становище. Її лідер, Пєр Луїджі Берсані, провів надзвичайно нудну кампанію, адже був упевнений, що лідирує у передвиборчих перегонах зі значним відривом.  Слабкий показник партії може призвести до внутрішніх хвилювань і навіть до зміни її лідера на молодшого та енергійнішого.

 

Неабияке значення мало ще й те, як добре показали себе на виборах головні конкуренти демократів. Першого з них, колишнього прем'єр-міністра Сильвіо Берлусконі, ще на початку кампанії списали з рахунків. Його усунули від влади трохи більше ніж рік тому, коли італійська економіка лежала навколо нього в руїнах. Його оточували скандали, а в партії панував безлад. Але Берлусконі показав себе противником жорсткої економії. Він почав говорити не лише про зменшення податків, але й про повернення деяких податкових коштів, які вже були зібрані. Враховуючи, що безліч родин в Італії перебувають у катастрофічному фінансовому становищі, обіцянки Берлусконі видавалися дуже спокусливими. І зараз він здійснив тріумфальний камбек у самий центр італійської політики, що безумовно стало головною подією виборів-2013.

 

Але ці вибори назавжди запам'ятаються приголомшливою продуктивністю нової мережі протесту громадян – Five Star Movement. Очолена колишнім коміком, а нині політиком Беппе Ґрілло (на фото), вона зародилася та розвинулася в інтернеті, але згодом її учасники заполонили площі всієї Італії. Активісти виступають проти того, що вони вважають корумпованими, корисливими традиційними партіями — весь провальний політичний істеблішмент.

 

Рух об'єднався з величезною кількістю італійців, які відчувають зневагу до керівної еліти, і таким чином виборов чверть голосів. Партія Ґрілло стала найбільшою фракцією в парламенті та найбільшою політичною силою в країні. Це вражаючий результат, який резонуватиме через всю Європу.

 

З Ґрілло в парламент прийде багато молодих людей, які не є політиками, мають чисті руки і все ще наповнені ідеями та енергією, а отже можуть принести з собою зміну. Проте вони також дуже недосвідчені і не мають ґрунтовної політичної програми, а тому можуть наробити помилок.

 

Зараз ведеться багато розмов про перспективу нових виборів як спробу прийти до більш узгодженого результату. Інший варіант — це формування дуже широкого кола партнерів у коаліційному уряді, який переробить критикований закон про вибори. А щойно краще законодавство ввійде в силу, будуть скликані нові вибори.

 

Фото http://www.giornalettismo.com/

Наталія ЄрьоменкоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.