ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Вахтанг Кіпіані руйнуватиме історичні міфи у Львові

06.03.2013 20:17

На львівському телеканалі ZIK з'явиться телеверсія «Історичної правди».

12 березня о 22.00 на каналі ZIK вийде перший випуск нового історичного телепроекту. Програма хронометражем у годину виходитиме щовівторка. Її автором і ведучим є головний редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані, редактором – Павло Бук, який раніше працював у політичній програмі «Люстрація». Телесюжети готуватиме журналіст Ірина Венгер.

 

За словами творців проекту, його мета – «донести до людей розуміння того, що українці мають і далі говорити про недавню історію». Свідченням необхідності таких розмов, на думку Вахтанга Кіпіані, є той факт, що в багатьох містах України вулиці досі носять імена радянських діячів і організацій, які винищували людей. «Дискусій про ці речі в нормальному суспільстві бути не може. Це історія, яку треба знати й вивчати, але в жодному разі не ґлорифікувати», - вважає ведучий.

 

Проект матиме формат історичного тележурналу і, окрім сталих рубрик, присвячених постатям, архівам та історичним виданням, матиме довільну структуру, що змінюватиметься відповідно до теми випуску. «Ми не завжди зможемо передбачити, які теми для кого є драстичними. Часто можна почути звинувачення в завданні шкоди міфам, які начебто сприяють становленню української нації. Тому може статися, що частина глядачів Галичини сприйматиме ці програми не зовсім так, як їх бачитимуть журналісти. Але це карма, яку несе на собі кожен журналіст», - каже Вахтанг Кіпіані.

 

Прикладом такого «корисного» міфу він назвав нещодавно розтиражований у соціальних мережах скан книжки, яка вийшла на початку 30-х років. У ній зазначено, що українців у 1931 році був 81 мільйон. Із цього робився висновок, що українців було більше, ніж росіян, а тепер стало зовсім мало. Тисячі людей, розповідає Вахтанг Кіпіані, поширили цю інформацію, абсолютно не замислюючись над її правдоподібністю й принижуючи таким чином свою націю і народ. Адже це звичайна друкарська помилка – 81 замість 31, і це легко перевірити, звернувшись до джерел. «Не треба брехати самим собі», - каже ведучий.

 

За словами Павла Бука, значну увагу в програмі приділятимуть новій і новітній історії України. Можливо, йтиметься й про минулі діяння деяких чинних українських політиків.

 

Телеканал ZIK можна бачити у вечірньому ефірі львівського 12 телеканалу (ОДТРК), супутникових та кабельних мережах, а також на сайті http://ziktv.com.ua.

Богдан ГоловкоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.