На Галичину чекає показовий антикорупційний терор?

09.03.2013 07:31

Головою Львівської ОДА став прокурор, близький до «сім’ї». Янукович може замінити на силовиків і голів Тернопільщини та Івано-Франківщини.

4 березня Віктор Янукович своїм указом звільнив з посади голови Львівської обласної державної  адміністрації Михайла Костюка і уже наступним призначив на його місце Віктора Шемчука. В той ж день регіональні засоби масової інформації поширили інформацію про те, що грядуть зміни й в двох інших галицьких областях.

 

Чутки про те, що Янукович планує звільнити голів обласних державних адміністрацій Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей, почали ширитися одразу після виборів, на яких Партія регіонів здобула не вельми переконливі відсотки та не отримала жодного депутата-мажоритарника на західних теренах. І якщо губернатор Прикарпаття Михайло Вишиванюк перебуває на своїй посаді з початку президенства Януковича, то в двох інших галицьких областях ротації відбуваються постійно. Михайло Костюк не протримався й року, а очільник Тернопільщини Валентин Хоптян хоч і перебуває на своїй посаді довше, але втратив лобі в Адміністрації Президента в особі земляка Станіслава Скубашевського, обраного до Верховної Ради. На місце голови Тернопільської ОДА сватають Михайла Цимбалюка, який уже двічі був на цій посаді. Зараз Цимбалюк працює ректором Львівського державного університету внутрішніх справ.

 

Поки що припущення справдилися лише щодо Львівщини. Новим головою області став Віктор Шемчук, що в травні 2007-го встиг побути виконувачем обовязків Генерального прокурора України.

 

Під час свого представлення Віктор Шемчук пообіцяв: «Основними пріоритетами були і будуть залишатися добробут мешканців, їхня безпека, робота на благо нашої держави. Запевняю вас, що ніхто ніяких ані політично спонукальних, ані репресивних функцій виконувати не буде. Перед нами таких завдань ніхто не ставить і перед вами також ніхто ставити не буде. Водночас будуть жорстко каратися прояви корупції, здирництва і хабарництва. Я думаю, що ми запропонуємо громадськості новий формат взаємин між владою і громадою». Політолог Анатолій Романюк теж висловив припущення, що від нового голови ОДА слід очікувати великої уваги до діяльності силових органів, а також та дій, пов’язаних із боротьбою з корупцією.

 

На цьому тлі призначення Цимбалюка видається цілком логічним як аналогічна львівській заміна цивільного голови ОДА на силовика. Тоді й перед Михайлом Цимбалюком стоятиме завдання боротьби з корупцією в регіоні. Цілком ймовірно, що влада хоче зробити галицькі області показовим полігоном боротьби з корупцією. В такому разі на Прикарпатті теж слід очікувати заміни Вишиванюка на представника силових структур. Хоча сам він не підтверджує ці чутки й має намір керувати областю аж до 2017 року.

 

Політолог Сергій Таран уважає, що зміни голів обласних державних адміністрацій пов’язані з тим, що «всередині влади відбувається досить серйозна пертурбація, зміна людей із середовища Партії регіонів на користь сім'ї президента. І поступово люди, які були призначені від Партії регіонів, змінюються людьми від "сім'ї"». Пан Таран називає Віктора Шемчука близьким до «сім’ї» через те, що він, як і Сергій Арбузов, був членом «Нашої України». Саме таких людей вигідно призначати президентові в західні області, бо вони є «нейтральними» і не дратують місцевий істеблішмент, упереджений щодо регіоналів.

 

Поки що ситуація залишається невизначеною. І якщо Михайло Вишиванюк постійно висловлює свою впевненість, що залишиться на своїй посаді, то Валентин Хоптян такої певності не має. Тим паче, що місцева «Свобода» останнім часом постійно влаштовує йому обструкції. У разі, якщо зміни таки відбудуться, і посади голів Тернопільської та Івано-Франківської ОДА обіймуть силовики, взаємини між Києвом і західними областями змінюватимуться у бік посилення контролю.

Назарій ЗанозШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.