ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Новообраний Папа Римський обрав ім’я Франциск

13.03.2013 23:30
У Ватикані конклав обрав 266-го Папу Римського. Понтифіком став кардинал з Аргентини Хорхе Маріо Берґольйо. Він обрав ім’я Франциск, яке ще досі не використовувалося.

13 березня 2013 року французький кардинал Жан-Луї Торан на балконі Сикстинської капели оголосив усьому світу про обрання нового Папи Римського. Ним став 76-річний Хорхе Маріо Берґольйо з Аргентини. Понтифік став першим в історії Папа не із Європи чи Північної Африки. У виборах предстоятеля Римсько-католицької церкви взяли участь 115 кардиналів. Нинішній конклав став першим в історії сучасного католицизму, який був скликаний не після смерті, а після добровільного зречення Папи Римського від Апостольського престолу.

Нагадаємо, 11 лютого 2013 р. Бенедикт XVI оголосив про добровільне зречення свого посту. Причиною такого рішення став похилий вік, що, як пояснив Бенедикт XVI, не залишає достатньо сил для публічного служіння. Останній раз такий випадок в історії зафіксовано ще в XV столітті. Режим "вакантного престолу" у Ватикані був оголошений 28 лютого з 20:00 за місцевим часом (21:00 за київським часом).

Зоряна Грис, ЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.