ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

«Я і ти» Бертолуччі: пережити самоту

16.03.2013 08:14

Стрічка 83-річного режисера вийшла в український прокат напередодні його дня народження.

16 березня кінорежисеру Бернардо Бертолуччі виповнилось 83 роки. За збігом чи за чітким планом, але 14 березня в українських кінотеатрах вийшов у прокат його останній фільм – «Я і ти» (італійською Io e te, в українському варіанті «Ти і я»).

 

Про цю стрічку легко говорити в цифрах. Один рік тому вона відкрила 65-й ювілейний Каннський кінофестиваль. Після майже десятирічної перерви Бертолуччі знімав її на двох колесах – в інвалідному візку. Зрештою, цей фільм про чотирнадцятиріччя, час, який режисер Сергій Соловйов назвав «Ніжним віком».

 

Складається враження, що Бертолуччі зняв цей фільм передусім для себе, застосувавши всі свої улюблені прийоми. Фільм не має сюжету – лише розмови й рутинні дії хлопця та дівчини. Це фільм однієї локації – більшу частину стрічки герої проводять у маленькому підвалі. Саундтрек –  улюблені пісні з плеєра і мобільного телефону головних героїв, The Cure, David Bowie, інший рок. Актори зовсім молоді, але грають професійно. Це стовідсотковий кінематографічний почерк Бертолуччі, тому, звичайно, він італійською.

 

Здавалося б, яка може бути історія про хлопця і дівчину, що тиждень проводять в одній кімнаті? Насправді це дві історії. Головний герой Лоренцо (Джакопо Ольмо Антинорі) – психічно неврівноважений підліток, який не довіряє світові. Щоб побути на самоті, він говорить матері, що вирушає у тижневу шкільну поїздку, натомість зачиняється в підвалі з запасом кока-коли. Його напівкровна сестра Олівія (Теа Фалько) – талановитий фотограф і наркоманка з безліччю таємниць і однією великою любов’ю. Між собою героїв повязує батько, дитинство, а тепер і самотність, яку хочеться переживати вдвох.

 

Цю стрічку Бертолуччі намагався зняти в 3D. Але це не місце, куди хочеться потрапити, а чотирнадцятиріччя, пройдене й пережите. Ініціація, яку часом хочеться знов пройти.

 

 

У Львові «Я і ти» можна подивитись у кінотеатрах мережі «Кінопалац».

Соня КовальШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.