ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Росія не дала документів для електронного архіву ОУН/УПА

20.03.2013 10:14
Володимир В’ятрович представив новий історичний ресурс avr.org.ua , який полегшить історикам користування архівними джерелами.

У Львові презентовано перший в Україні історичний онлайн-архів http://avr.org.ua, що містить раніше недоступні документи, повязані з Організацією Українських Націоналістів і Українською Повстанською Армією. Це спільний проект Львівського університету імені Франка, Центру досліджень визвольного руху й музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Впродовж трьох років дослідники зібрали, відсканували й описали майже одинадцять тисяч документів.

 

«На шляху історика до опрацювання архівних документів стоять бюрократичні процедури, висока вартість ксерокопії, час, витрачений на поїздки, - розповідає історик Володимир Вятрович, колишній керівник архіву СБУ, а тепер директор Центру досліджень визвольного руху. – Щоб полегшити історикам користування джерелами, ми створили безкоштовний електронний архів».

 

За словами пана Вятровича, на початку 90-х чимало архівних документів були знищені чи вивезені в Росію. Домовленостей із тамтешніми державними архівами про надання матеріалів досягти не вдалося. Тому в українському електронному архіві не так багато документів 60-х – 80-х років ХХ століття. Натомість, упорядники співпрацюють із російськими громадськими організаціями, зокрема з очолюваним Арсенієм Рогінським товариством «Меморіал», а також із польським Інститутом Pamięci Narodowej, чеськими та угорськими установами.

 

Архів постійно поповнюватиметься – науковці мають іще багато докуменів, які планують відсканувати. Згодом з’явиться розділ із фотографіями 20-х – 90-х років ХХ століття, аудіо- та відеорозділ, де розміщуватимуть записи інтерв’ю з очевидцями історичних подій. Уже незабаром планують відкрити розділ «Тематичні колекції», де розміщуватимуться документи з окремих тем, поки що розпорошені по сайті. Зареєстровані користувачі зможуть формувати власні колекції. Та поки що, як попередив Володимир Вятрович, сайт працює в тестовому режимі.


Богдан ГоловкоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.