ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Не лише котики в інтернеті: як львів’яни врятували Меркурія

21.03.2013 13:49

Активіст ініціативи «Врятувати Меркурія» Петро Нек розповів, як гуртувати людей для корисної справи.

Віднедавна львів’яни й гості міста значно частіше дивляться вгору, минаючи будинок номер три на вулиці Січових Стрільців. Статуя, що розсипалась на очах, завдяки поєднанню зусиль небайдужих львів’ян набула пристойного вигляду та стала однією з туристичних цікавинок Львова. «Коли долучався до акції, сам не знав, де той Меркурій, - зізнається Петро Нек, учасник громадянської ініціативи «Врятувати Меркурія». – Розумів, що таких статуй багато. Але він вартий того, щоб більше людей про нього дізнались».

 

До ініціативи міг у будь-який момент долучитись будь-хто, як і залишити її, якщо втратив інтерес. Як розповів Петро Нек на зустрічі в ІТPub, присвяченій підсумкам порятунку Меркурія, ініціатори вирішили не розпорошуватись на багато соціальних мереж, натомість відкрили сайт http://savemercury.org.ua, де розмістили інформацію, документацію та постійно звітували про роботу й витрачені кошти. Учасники ініціативи зустрічалися щочетверга, щоб підбити підсумки роботи протягом тижня й спланувати наступний.

 

Кошти на реставрацію збирали за допомогою різноманітних акцій – роздавали листівки, проводили зустрічі (часто доводилось пояснювати, що йдеться не про планету Меркурій і не про Фредді Меркурі, сміється Петро), встановлювали скриньки для збирання пожертв у кафе та супермаркетах. До акції долучились пластуни та музичні групи; трохи грошей приніс і показ фільму «Меркурій у небезпеці».

 

Порятунок був розділений на три етапи: вироблення документації, складання кошторису та реставрацію. Оформити документи, що коштували 5 тисяч гривень, допомогла Львівська політехніка. Кошторис активісти оплатили самотужки, й після цього, пересвідчившись у серйозності намірів ініціативи, на реставрацію виділило понад 110 тисяч гривень Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, що фінансує відновлення старого Львова. «Ви не уявляєте, які це відчуття, коли можна піднятись на дах будинку та обійняти його – Меркурія!», - ділиться відчуттями Петро Нек.

 

Акцію чимало критикували, але, за словами Петра, це пішло на користь, підштовхуючи до корисних ідей. «Хейтери завжди будуть хейтити, а тролі – тролити, - каже активіст. – Дехто казав: та вам потрібне відро цементу й мішок церезиту! Або: врятуймо краще лелеку на площі Ринок! Та побічним ефектом таких ініціатив є те, що ви знайомитесь із класними людьми, з якими хочеться надалі робити цікаві речі. Успіх таких акцій спонукає до створення інших».

Олена КлименкоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.