ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Ірина Магдиш: Уся культура Львова - на чотирьох квадратних метрах

22.03.2013 15:19

Львів’янам можуть запропонувати культурні події «не для туристів» у Шевченківському гаю.

Однією з проблем культурного життя Львова є зосередженість подій у центрі міста і, відповідно, орієнтація на інтереси туристів, а не львівян. Таку думку на зустрічі зі студентами Українського католицького університету висловила заступниця керівника управління культури Львівської міської ради Ірина Магдиш.

 

«Мене страшенно хвилює проблема централізації культури. Вся культура відбувається на чотирьох квадратних метрах: площа Ринок і ще кілька прилеглих вулиць.  Крок вправо, крок вліво – розстріл», - зауважила чиновниця.

 

Вона розповіла, що управління культури  обговорило питання культурного розвитку з жителями більшості мікрорайонів міста. «Ми поїхали на Левандівку, Рясне, Сихів. Нам здавалося, що Сихів - то такий просунутий район, що там стільки культури... Але ж ні! Люди-то зібрались, але єдине, що їх цікавить, це щоб у парку було чисто. І єдиним способом боротьби зі сміттям у парку вони бачать штраф або 15 діб позбавлення волі», - нарікає Ірина Магдиш.  

 

Поки що ініціативи міських чиновників не знайшли розуміння в мешканців спальних районів. «Ми запитали людей, які є проблеми культури в їхніх районах – може, замало гуртків для дітей? Може, старші люди не мають куди подітись? У відповідь почули: не треба нам вашої культури. Як треба буде, ми поїдемо до центру», - розповіла пані Магдиш. Водночас, зазначила вона, організоване управлінням культури свято вулиці Сергія Параджанова на Левандівці зібрало чимало людей.

 

На думку чиновниці, більшість культурних подій у центрі міста орієнтовані на туристів. Тому управління розглядає питання про створення альтернативного майданчика для культурних подій, участь у яких братимуть львівяни. Таким майданчиком може стати Шевченківський гай.

 

Редактор незалежного культурологічного часопису «Ї», модератор щомісячного аудиту культурних подій Центру культурного менеджменту, програмний директор «Музею Ідей» Ірина Магдиш стала заступником начальника управління культури Львівської міської ради у жовтні минулого року. Очолює управління Ірина Подоляк.

Марічка ПаплаускайтеШкола журналістики УКУ

Коментарі (7)

Додати коментар

  • 07.10.15 21:08
  • УріМагдиш не права, як чиновниця, як публічна людина,- тому Садовий прав, до того він ії не звільняв.
   Магдиш - давнішня противниця православ'я.
  • 18.05.14 22:39
  • ПетроМагдиш-натуральне стерво і сучка!Ця коза разом із своєю начальницею робить усе,щоб знищити культуру у нашому місті!Ганьба!Геть цих двох шизофренічок з посад в управлінні культури!
  • 25.03.13 11:26
  • Олена"не треба буде возити" тобто
  • 25.03.13 11:25
  • ОленаУправлінню культури не було б ціни, якби воно відкрило в Рясному обіцяні ще Андрієм Сидором бібліотеку і музичну школу (можна ще й інші гуртки). Сидор казав, що буде в колишньому будинку побуту, і батьки дуже втішилися, що треба буде дітей возити в інші райони. Але нині там розважальний заклад. Невже чиновники управління про це не знають?
  • 23.03.13 12:30
  • Управлінню центрограбункуВладі, до якої тепер прибилась й І.Магдиш, НАЧХАТИ на культуру, якщо на ній не можна ЗАРОБИТИ!
   Влада, до якої тепер прибилась й І.Магдиш, вбиватиме Проспект і Площу ярмаркАми, сценами, децибелами і вібрацією; терпітиме появу В стародавніх пам'ятках швидкожерень, а ПРИ архітектурних дивАх - кнайп і молодьспоювальних-наркорозповсюджувальних "літніх" майданчиків. Тому що - можна ЗАРОБИТИ! Та ще й - НЕОБЛІКОВАНО СКІЛЬКИ!
   І тепер І.Магдиш ТЕЖ відповідальна за ЦЕ! І якщо ЦЕ - не змінюється, значить - В ДОЛІ!
  • 22.03.13 17:41
  • ЮраШеченківський Гай це є віддалений від центру мікрорайон Львова? Ну та так, бо Наукова, Рясне то вже Пустомитівський р-н
  • 22.03.13 15:39
  • ЛьвівВсе правильно, але дорікати жителям за те що їх більше цікавить чистота НЕ ПРАВИЛЬНО!!!! З цього починається культура......
 •  
 •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.