ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Львівщині потрібні 82 нові «швидкі допомоги»

26.03.2013 10:31
Лише у третині машин є необхідні для порятунку життя дефібрилятори. Обіцяних до «Євро-2012» швидких так і не дочекались.

Із 208 автомобілів швидкої медичної допомоги, наявних у Львівській області, 82 потребують термінової заміни. Про це «Власкор» повідомила головний лікар Львівської станції швидкої допомоги Наталія Поважук.  

 

У Львові є 56 карет швидкої допомоги, з них на щоденну роботу виїжджає 40-45 машин. Машини часто ламаються - виникають проблеми з колесами, запаленням, підвіскою, через вибоїни труться бензобаки. За словами головного лікаря, більше дести років на швидкій машина працювати не може. «Колись швидку замінювали за шість років, потім вісім, а тепер через десять років експлуатації. Вони не відпочивають, їздять з ранку до ночі», сказала Наталія Поважук.  Авт, які працюють понад десять років, в області 61.

 

Незважаючи на поганий стан доріг, затори та відсутність у водіїв правила пропускати швидку, на екстрені виклики (ДТП, кровотечі, інфаркти, судоми, діти віком до одного року тощо) швидка доїжджає за десять хвилин у 80% випадків. Виклики другої черги швидка має право обслуговувати протягом години (сюди відносять, наприклад, загострення хронічних хвороб).

 

Медикаментами та препаратами швидка забезпечена стовідсотково. Однак кількість дефібриляторів становить тільки третину від необхідної. Один такий пристрій коштує 35-60 тисяч гривень.  

 

Завідувач підстанції №2 Олег Фогт розповів, що особливих незручностей завдають автомобілі, припарковані на тротуарах, адже зупинка швидкої в такому місці автоматично створює затор. Не лише вузькі вулиці, але й вузькі сходи старих будинків створюють додаткові клопоти. У Львові використовують плащові ноші, адже багатофункціональних щитів, які б дозволяли зручно транспортувати хворого навіть у вертикальному положенні, львівські медики не мають.

 

Сьогодні середня зарплатня лікаря на швидкій без стажу становить тисячу триста гривень, зі стажем понад двадцять років – три з половиною тисячі.  Попри невисоку зарплатню, вакансій у швидкій зараз немає.

 

З першого січня в Україні діє Закон «Про екстрену медичну допомогу»,  за яким  протягом 2013 року на  Львівщині, як і в інших регіонах, мають створити єдину систему екстреної меддопомоги, а також одну диспетчерську на область. Змінами передбачений приїзд швидкої в екстрених випадках за десять хвилин у місті та за двадцять хвилин у сільській місцевості. За вимогами закону область має отримати близько ста спеціалізованих санітарних автомобілів. Обіцяли виділити нові швидкі й до «Євро-2012», однак автомобілів так і не дочекались.

Богдан ВоронШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.