ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Перу – країна природних дивовиж

05.04.2013 10:47

Подорожні нотатки з країни трьох тисяч видів кукурудзи.

Ми вже публікували розповідь Олени Власової про Болівію. На черзі Перу.

 

Сьогодні я можу з певністю сказати – ще одна моя мрія здійснилася. Зустріч із Перу – країною, що схожа на змах пташиного крила, країною – колискою природи. Це місце я бачила у снах, мені снились люди в кольоровому одязі,  які грають на маленьких інструментах, снилися камені та джунглі, крізь які я продираюсь додому. Справді, все точнісінько як у моїх снах, тільки більш чуттєво та глибоко.

 

Латинська Америка давно протоптала стежку в моїй свідомості, але щойно зараз прочиняє вікна та накриває на стіл. Ключі до потаємних дверей лежать глибоко в джунглях, у шамана, але це вже інша історія.

 

Географічно маршрут виявився може не стільки стандартним, але тісно переплетеним із звичними визначними місцями: Ліма - пустелі Паракаса і Наска - Арекіпа - Куско - Пуно. Наповненість та насичення місць цікавинками - інше питання. Ось, наприклад, всі їдуть побачити Мачу-Пікчу, а навколо міста Куско, в який приїжджають туристи, є набагато потужніші та чарівні місця. До того ж відкрите місто Чокекірао (Choquekirau) в чотири рази більше за Мачу-Пікчу. Тільки ж добиратись до нього два дні на перекладних і конях, а потім ще два дні пішої ходи. А поруч із Арекіпою знаходиться найглибший у світі каньйон Колька, з непростими для прогулянки стежками, де можна помилуватися прекрасним летом кондорів.

 

 

Священна долина, Перу - панорама з веселкою

 

В Перу природа така, якої ніде більше не зустрінеш. Здається, це щось схоже на Непал, на Філіппінську Кордильєру, на мелодійність затишних португальських сіл, мальовничість Гватемали, сонячність та гостинність Швейцарії, глибину Норвегії... Але, все одно, це щось небачене досі. 

 

Тут 8 видів томатів, 40 видів перцю, 3000 видів кукурудзи, 300 сортів картоплі. Тут найсмачніші авокадо.

 

 

Кактус опунція. Цвіль з цього кактуса збирають як інгредієнт для крему проти старіння. А самки жучків, які заводяться в ній, виділяють кармін -  червоний колір. Його використовують як добавку для помад.

 

 

У центрі міста ви можете зустрінути людину в гідрокостюмі з серфінгом. Тут життя просочене океаном, лісом, квітами, горами. Тут можна познайомитися з туманом гаруа. Птахи тебе будять і проводжають у царство Орфея. Робочий день починається о 6 ранку. Тут чотирикімнатна квартира означає помешкання з чотирма спальнями, вітальнею, ваннами, кухнею та балконом. Повітря в кожному місті інше. Тут варять компот із чорної кукурудзи. Пожежники не отримують зарплату, тому гасіння пожеж - діло добровільне. Жити в центрі не престижно.

 

 На півострові Паракас є загадковий малюнок канделябра на схилі. Якщо висоту канделябра – 169 метрів по осьовій лінії розділити на ширину – 54 метри, то виходить число пі. Тут діють правила інків – не бреши, не кради, не лінуйся.

 


Малюнки з повітря  - геогліфи Наскі

 

Всередині собору міста Куско на картині «Таємна вечеря» перед Ісусом на столі зображений місцевий делікатес – морська свинка. Тут є поняття «втомленого каменю» – 50-ти тонної брили, яка не потрапила на призначене їй місце та залишилась кинутою природою напризволяще на якійсь неймовірній висоті.

 

Тут люди усміхаються та вітаються з усіма. Тут все про любов, про почуття, про пристрасть, про відкритість і відвертість. Тут родина - це щороку поповнення. Тут є конкурс національного танцю узбережжя Марінери, в якому беруть участь всі: від трьох до 78-ми років. Тут росте хінне дерево – ліки від малярії.

 

Тут сонце, блискавка, вода, місяць мають свої будинки – храми. Тут люди сповідують католицизм, а після служби біжать через дорогу бити поклони матінці-природі. Тут настільки чудово та сняться такі космічні сни, що я сюди обов'язково повернуся!

 

З російської переклав Богдан Ворон

Олена Власова

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.