ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Шість новацій біометричних паспортів

27.04.2013 12:59

Картка замість паспорта не лише полегшить, але й ускладнить життя українських громадян.

Біометричні паспорти є однією з умов запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом. Відповідний закон діє з січня 2013 року, але поки що ніхто не береться сказати, коли пластикові картки з персональними даними почнуть видавати українцям. За найоптимістичнішими прогнозами – у 2016-му. Начальник головного управління державної міграційної служби України у Львівській області Ярослав Скиба розповів, що зміниться в житті українців із запровадженням біометричних документів.

 

Невдале фото. За нинішньою редакцією закону – яка, втім, іще може змінитись, - біометричний паспорт мав би видаватись дитині з народженням і мінятись раз на десять років. Отже, паспорт замінить свідоцтво про народження. Однак у законі не зазначено, в якому віці слід фотографувати малечу на паспорт. Ураховуючи, що немовлята досить подібні між собою, цей пункт виглядає не до кінця продуманим. Цілком імовірно, що десятирічні українці матимуть паспорт із фото, зробленим іще в колисці.  

 

Далекі поїздки. Лише у 18 з 29 адміністративно-територіальних підрозділів Львівської області видаватимуть паспорти. Не всі мешканці регіону зможуть отримати паспорт у своєму районі – наприклад, мешканці Турки муситимуть їхати по документ до Старого Самбора. Якщо шістнадцятирічний може поїхати за півсотні кілометрів до іншого райцентру, то подорож із малою дитиною може бути справжнім випробуванням.

 

Люди ікс. Подаючи інформацію для біометричного паспорту, громадяни обиратимуть між позначками «чоловік», «жінка» та «Х». Остання – для тих, хто зі статтю не визначився. Ярослав Скиба прокоментував це  з усмішкою: мовляв, краще б у цій графі ставили прочерк.

 

Дороге задоволення. Не думайте, що електронну інформацію, яку за бажанням громадянина записуватимуть на спеціальному чіпі в біометричному паспорті, зчитуватимуть в аеропортах, вокзалах та прикордонних пунктах в усьому світі. За словами Ярослава Скиби, з 96 країн світу, які повністю перейшли на біометричні паспорти, приладами для зчитування повністю забезпечені лише двадцять. З огляду на суворі вимоги до безпеки баз даних, це обладнання надзвичайно дороге, тож дозволити його собі можуть не всі.

 

Чоловік дружині не родина. Персональні дані захищатимуть від усіх. Наприклад, якщо дружина схоче довідатись, де зареєстрований її чоловік, без його згоди міграційна служба відмовить їй у цій інформації. Все, на що людина може розраховувати – це інформація про власних дітей, і то лише до того, як вони досягнуть повноліття.

 

Одна мова. У теперішніх паспортах громадян України інформація продубльована державною українською та російською мовами. У біометричних картках усе буде лише українською з латинською транскрипцією.

Ірина СалоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.