ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Барикади на вулицях Львова

07.05.2013 11:37
Літні майданчики кав’ярень і ресторанів усупереч вимогам міськради закоркували центр міста. Яке право важливіше – пересуватись тротуарами чи пити каву на свіжому повітрі?

З першими справді теплими днями весни кавярні та ресторани почали монтувати літні майданчики на тротуарах центральних вулиць і площ. Подекуди столики та платформи нагадують барикади, що перегороджують прохід так, аби потенційний клієнт не мав шансів на них не наштовхнутись. Туристи в захваті від нагоди посидіти з кавою на вулиці, натомість, львівянам ці конструкції заважають пересуватись.

 

Встановлення майданчика – справа досить недешева. Оренда землі коштує кілька тисяч гривень на місяць. Якщо ж власник встановлює дерев’яну платформу, її виготовлення й монтування – це ще кільканадцять тисяч. Та від цього охочих розширити продуктивну територію свого закладу не меншає. «Протягом останніх трьох років кількість літніх майданчиків – близько трьох сотень, - розповідає виконувач обов’язків головного художника міста Володимир Горалевич. – І третина – в середмісті Львова». Щомісяця, каже він, до міської ради находить кількадесят заяв на відкриття нових майданчиків та продовження дозволу на утримання вже наявних.

 

 

Позиція рестораторів: усе на благо туристів

Власники закладів громадського харчування наголошують на тому, що Львів – місто туристичне. Отже, його мешканці мусять миритись із незручностями: юрмищами приїжджих на вулиці та спеціальною інфраструктурою, до якої належать і літні майданчики.

 

Ресторатори, втім, мовчать про те, що, збільшуючи кількість місць у своїх закладах, женуться передусім за прибутками. У центрі Львова кожен квадратний метр на вагу золота. Додаткові місця на вулиці – це більше клієнтів, і літній майданчик може збільшити дохід закладу на 50%.

 

До того ж, за рахунок літніх майданчиків власники закладів вирішують проблему клієнтів-курців. Після ухвалення закону про заборону куріння в громадських місцях власники кафе, барів і ресторанів мають обладнувати свої заклади спеціальними кабінками для курців. Курити ж на відкритих майданчиках закон не забороняє.

 

 

Позиція міськради: справедливі вимоги, що не виконуються

Щоб розмітити літній майданчик, власник закладу подає спеціальний проект майбутнього розширення, в якому чітко вказує його розмір, точне розташування та вигляд. 2013 року Львівська містка рада ухвалила нові вимоги щодо встановлення літніх майданчик, дві з яких є ключовими:

 

     2.2. У межах тротуару літні майданчики розташовуються так, щоб не заважати руху пішоходів із збереженням мінімальної ширини проходу для пішоходів – 1,8 м.

  2.6.2. У пішохідній зоні відкриті літні майданчики встановлюються із забезпеченням проїзду спецавтотранспорту – 3,5 м.

 

Перевірка Власкора засвідчила, що ці вимоги не виконуються. Наприклад, літні майданчики на вулиці Руданського залишили для пішоходів у найширшому місці 1,4 метра, а прохід між двома майданчиками на Староєврейській ледве дотягує до 1,5 метра. Порушення є на вулиці Ставропігійській та в проїзді Крива Липа.

 

Другий пункт виглядає геть фантастично: три з половиною метри для проїзду спецтранспорту у центрі Львова не знайдеш ніде. Через літні майданчики та постійно припарковані авта вулиці Шевська, Галицька, Сербська, Староєврейська, Краківська й Вірменська нині практично непроїзні для швидкої допомоги чи пожежної машини.

 

 

Позиція райадміністрації: залишається суд

Контролювати виконання вимог міськради до розташування літніх майданчиків мусять районні адміністрації.

 

«На території Галицького району розташовані 152 літні майданчики, - розповідає юрист соціально-економічного відділу Галицької райадміністрації Роксолана Дмитрасевич. – Із них лише 127 – правомірно». Боротися з порушниками, каже чиновниця, можна лише через суд. Але паперова тяганина та апеляції власників закладу можуть тривати місяцями, а тим часом незаконно встановлений майданчик спокійно відпрацює сезон до 1 листопада.

 

До того ж, у районній адміністрації кажуть, що можуть перевіряти лише відповідність майданчика до умов того дозволу, який йому свого часу видали. Отже, на ігнорування власниками кавярень, барів і ресторанів нових вимог міської ради можуть заплющувати очі. Відчути ж наслідки такої політики може кожен, хто вийде прогулятись історичним центром Львова.  

 

Від редакції: Використання псевдоніма замість справжнього прізвища автора повязане із службовими обставинами.

Алік Весняний

Коментарі (2)

Додати коментар

    • 13.05.13 00:47
    • ВасильПроблема надумана. Має місце кілька точкових випадків, але автору рекомендую валерьянки і поборотися з ЖЕКами чи ДМСом.
    • 08.05.13 20:40
    • ВальдемарЯкби текст був ціліснішим, а фото двома-трьома блоками - краще б читалося, як на мене
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.