ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

День П

10.05.2013 09:24
Спроба вшанувати пам’ять воїнів другої світової у Львові звично закінчилась шарпаниною, але обійшлось без жертв. Відео і фото.

Великого побоїща на День Перемоги цього року не сталося. «Жодні політичні сили не намагалися спровокувати ситуацію, - каже керівник обласної міліції Олександр Рудняк. – Були спроби окремих громадян, які хотіли провести акцію, що не заслуговує вашої уваги».

 

Проводити будь-які масові заходи, крім офіційних урочистостей, у цей день заборонив суд. Однак кілька людей таки провели акцію протесту під гаслами «Геть, московські окупанти!» та «Москалі – go home!». Попри наявність на плакатах абревіатури УРП (Українська республіканська партія), протестувальники не належали до цієї політичної сили, ба, навіть не спромоглися розшифрувати скорочення.

 

Не дотрималися заборони й представники прорадянських сил. Червоний прапор на Пагорбі слави таки розгорнули, що призвело до сутички зі «свободівцями». Один із них, Андріян Гутник, вирвав прапор у прогресивного соціаліста й передав міліціянтам. Юний націоналіст зірвав із вінка під пам’ятникам стрічку, що призвело до шарпанини з правоохоронцями. Але до бійки не дійшло.

 

Олександр Рудяк оцінює кількість людей, що прийшли на Пагорб слави, у дві тисячі. Серед них не лише львівяни, а й гості з інших міст України та навіть із Росії. Мир забезпечувала тисяча міліціянтів.
Сашко БугаєнкоШкола журналістики УКУ

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.