ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

У Львові вшанували пам’ять Георгія Ґонґадзе

17.09.2013 19:29

Тринадцять років тому зник безвісти незалежний журналіст, який поплатився власним життям за викривальні матеріали супроти тогочасного режиму. Уже традиційно, 16 вересня, українці вшановують пам'ять Георгія Ґонґадзе хвилиною мовчання та запалюванням свічок скорботи.

Шістнадцятого вересня львів’яни теж пом’янули відомого українського журналіста Георгія Ґонґадзе, а також його колег, загибель котрих пов’язують із професійною діяльністю. Організаторами пам’ятного заходу стали громадські активісти декількох організацій: Незалежної медіа-профспілки, Інституту масової інформації та Національної спілки журналістів.


О 19.00 біля пам’ятника Тарасові Шевченку  небайдужі долучилися до акції та запалили свічки скорботи, виклавши ними ім'я "ҐІЯ". Біля підніжжя монументу також вивісили списки українських журналістів, що загинули через свою діяльність. Після невеликого екскурсу в події осені 2000-го, присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.


Далі декілька десятків людей різного віку попрямували колоною до символічного Дерева пам’яті на проспекті Свободи. Його посадили у Львові 12 років тому друзі та колеги Ґії.  Там журналісти, громадські діячі, звичайні мешканці міста Лева помолились за вічний спокій для душі українського борця за правду.

Анастасія ЗагороднєваЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.