ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Велосипедисти: По вулиці Січових Стрільців незручно їздити

17.09.2013 20:00

У Львові стало на одну велодоріжку більше – її відкрили на щойно відремонтованій вулиці Січових Стрільців. Однак для власників двоколісних транспортних засобів проїзд на цій ділянці дороги видається навпаки ускладненим. Рухатись заважають невдало припарковані автівки та…пішоходи. Якщо почати їхати велодоріжкою зі сторони парку Франка, то на перший погляд все просто і цивілізовано: шлях відокремлений від автомобілів бордюром, доріжка добре обладнана та придатна для проїзду двох велосипедів. Втім, насолоджуватись безпечним проїздом на «двоколісному» можна лише до перехрестя вулиць Січових Стрільців – Костюшка. Саме тут велодоріжка перетинається із пішохідною частиною вулиці, а  на велосипедистів  чекають складнощі в пересуванні.

Вулиця є однією з головних «артерій» не лише для автомобілів, а й для пішоходів. Однак, люди не звертають увагу на червону тротуарну плитку під ногами, і спокійно прямують  просто по велодоріжці. Дехто з них навіть не підозрює, що позаду нього може їхати велосипедист, маючи на це законне право.
Ще однією перешкодою для велосипедистів є недобросовісні водії автівок, котрі паркують свої авто заїжджаючи на велосмугу. З такими кермувальниками вирішили боротись студенти Львівського Університету. Вони вживають досить  рішучих заходів: напередодні відкриття велодоріжки, наприклад, спустили шини одному з неправильно припаркованих автомобілів. Окрім того, за дотриманням правил слідкують ще й комунальники. Сьогодні на вулиці Січових Стрільців вони встановили металеві стовпці, які не дозволять автівкам заїжджати на тротуар.
«Це, зв
існо, добре, що міська влада будує нові велосипедні доріжки, – ділиться враженнями велосипедист Марко, однак складається враження, що самі львів'яни не до кінця розуміють, що це таке. Люди постійно ходять по велосмузі. Я вже мовчу про водіїв, які паркують там свої авто. В Польщі, наприклад, все по-іншому: якщо пішохід вирішить прогулятись доріжкою для велосипедистів, це свідчитиме про його низький рівень культури. Таку людину навіть можуть оштрафувати».

Нагадаємо, влітку хвилю обурення львів’ян викликала припаркована на велодоріжці автівка працівника однієї із українських АЗС. Компанія вибачилась за свого робітника та пообіцяла подарувати місту обмежувальні стовпці.
Юрко СемашкоЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.