ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

У театрі ім. Марії Заньковецької згадали про Грицька Чубая

19.09.2013 11:13

У середу, 18 вересня, на концерті-презентації розглядали нову серію митця - «П’ятикнижжя». До збірки увійшли книги «Постать голосу», «Вертеп», «Відшукування причетного», «Плач Єремії» та «Світло і сповідь». На поетично-театральному дійстві у стінах театру ім. Заньковецької друзі та рідні Грицька розповідали історії із життя Чубая. Богдан Стельмах, Олег Лишега, Юрій Винничук, Віктор Морозов, Галина Чубай згадували свого близького друга. «Він розмовляв поважно, завжди мав останнє слово», - розповідає Юрій Винничук. Олег Лишега додав про Грицька, що той мав «… талант збирати навколо себе різнокаліберних людей».

Ведучим вечора охоче погодився бути Юрій Андрухович, який допоміг глядачам зануритись у минуле і навіть почути голос самого Грицька. Третю книгу начитував сам Чубай – гостям концерту увімкнули запис голосу поета.

Родзинкою дійства став театр тіней «Див» (Вінниця-Львів). Гурти «Файно», «Фідель тріо-квартет» та «Джалапіта» співали нові пісні, написані на слова Чубая. Також приєдналися до них «Піккардійська терція», Віктор Морозов та «Четвертий кут», Тарас Чубай із «Плачем Єремії», які заспівали свої нові пісні на слова із «П’ятикнижжя», а також виконали композиції, які пов’язані із Грицьком.


Варто згадати, що 5 вересня у стінах музею "Тюрма на Лонцького" відкрили кімнату-камеру, у якій свого часу міг перебувати Грицько Чубай (точно не відомо, у якій саме камері він сидів). Там вірші поета читали Мар'яна Савка, Віктор Неборак, Остап Сливинський та інші.
Вікторія МихальчукЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.