Площу Ринок олюднено…в іменах видатних українців

21.09.2013 13:04

Лекція та презентація авторського путівника «Площа Ринок в іменах українців» Анни Кос, що відбулася 19 вересня в «Книгарні Є», так і не перетворилася на жваве обговорення.

Аудиторія зібралась відповідна: архітектори, мистецтвознавці і просто компетентні особистості. Проте молоді, яка тільки-но відкриває для себе приваби Львова, бракувало. Для Анни Кос видання книги не є новаторством, адже і раніше історик займалася упорядкуванням видань, присвячених відомим львів’янам та інституціям міста. Гетьмани, козацькі ватажки, січові стрільці, купці й ремісники, інтелектуали, – всі ці українці присутні у новоспеченому путівнику авторки. Адже поряд з італійськими, грецькими, польськими та німецькими, вони також залишили свій слід у часопросторі унікального місця.

Окрім лекції історик підняла декілька громадсько-важливих питань. Зокрема про руйнацію міського простору на догоду бізнес-тенденціям, та на виконання некомпетентних вказівок влади. Явище «Криївка», куди так поспішають туристи, аби хильнути «перцевої», на думку Анни Кос, є зневагою над пам’яттю про тих людей. Згадали і про краєзнавчу крамничку під номером 18 на площі Ринок, де насправді торгують дамськими дрібничками: пасками та потребеньками. Також історик закликала гостей та жителів міста не бути пасивними, адже по-іншому місто підкорять поляки, котрі й так не нехтують можливістю назвати Львів польським.

Участь у створенні книги «Площа Ринок в іменах українців» взяла і донька письменника Юрія Горліс-Горського Лариса Лісовська. Вона допомагала перекладати її на англійську мову.

 
Олександра БагачЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.