Фестиваль кави у Львові розпочався змаганням серед кращих кав’ярів

26.09.2013 18:52
26 вересня стартував чи не наймасштабніший кавовий фестиваль країни – VII міське свято «На каву до Львова». Уже завтра, 27 вересня, відкриватимуть традиційний ярмарок, а основні кулінарні, музичні та театральні дійства відбудуться вихідними. П’ятиденне свято кави розпочалось у бойовому дусі – із третього Західноукраїнського чемпіонату баріста – змагання серед найкращих кав’ярів регіону.

Дванадцять учасників, шістнадцять суддів, два дні наполегливої праці, - і вже завтра львів’яни та гості міста дізнаються ім’я найкращого баріста Західного регіону. Судді – гуру кавової справи, поділені на дві групи: технічну та сенсорну. Перша вивчає кожен рух баріста, детально розглядає приладдя та техніку майстра, інша – дегустує, слухає презентацію кавового напитку автором, оцінює вигляд, смак, товщину піни згідно стандартів.

«Мене можна вразити лише новим смаком кави, а це не так легко, - розповідає Олександра Джумарик, технічний суддя чемпіонату, - Учасники – великі молодці, видно, як вони стараються та хвилюються. Ми, судді, каву вже, як воду п’ємо, за кількістю випитих філіжанок не слідкуємо. Але в еспресо,  можу вас запевнити, - найменше кофеїну, тому з нами все в порядку, хіба вночі не спимо».


У кожного учасника на виступ виділено лише 15 хвилин, за які він повинен встигнути приготувати еспресо, капучино, авторський кавовий напій за вибором та почергово презентувати усе це команді суддів. Усі учасники місцеві - лише один кав'яр, Богдан Каспрук, приїхав на чемпіонат із Хмельницького.


Розпочав змагання Ігор Бердніков, представник львівської кав’ярні «Світ кави». Каже, що якби брав участь попереднього разу, то й хвилювань було б менше й досвіду більше. Кавяр своїм виступом задоволений, втім, ставок на перемогу не робить, а суворість суддів йому навіть імпонує.

«На те вони й судді, аби бути суворими»,- підсумовує хлопець.

До слова, Ігор – не єдиний баріст у своїй сімї, минулоріч у аналогічних змаганнях брала участь його молодша сестра Христина.

Уже в пятницю відбудуться фінальні змагання, на котрих оголосять переможців. До завтрашнього етапу чемпіонату відберуть шістьох лауреатів.

Минулого року у змаганнях взяли участь близько двадцяти учасників. Перемогу у Чемпіонаті здобув Назарій Шуляк від кав’ярні «Креденс кафе». Він отримав головний приз - поїздку до Києва задля участі у Національному Українському Чемпіонаті Баріста.


Ірина ВихрущЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.