Триває ремонт однієї з брам Личаківського кладовища

27.09.2013 18:27
Ворота Личаківського пантеону на вулиці Черемшини значно виділяються з-поміж стін інших житлових забудов. Однак, їхній вигляд чомусь не привертає уваги перехожих. Цієї ж осені брама «омолодіє» - її відреставрують і вона набуде нового вигляду. Робітники розповідають, що застали її в плачевному стані: зверху вже проросли маленькі деревця, штукатурка обвалилась так, що в деяких місцях виднілась кладка цегли. На щастя, ще не було пізно довести вїзд до ладу. Працівники фірми «Ренесанс» вже встигли відновити частину барельєфу на карнизі і підмурувати опалу штукатурку.

Головний реставратор Личаківського кладовища Андрій Гудзій розповідає, що Личаківські ворота мають досить велику історичну цінність. «Раніше цей в’їзд був головним входом на військове кладовище, яке не відносилось до Личаківського. У радянську епоху могили солдатів зрівняли з землею і зробили тут нові поля, де стали хоронити всіх», - пояснює він.

Нині мало львів’ян знають про військовий цвинтар… Про нього нагадує лише трьохаркова брама, яка після реставрації стане одною з архітектурних окрас вулиці Черемшини.

Юрій Семашко ЛНУ ім. Івана ФранкаФото з архіву історико-культурного заповідника "Личаківське кладовище"

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.