Мистецтво варити каву. Майстер-клас Вадима Грановського на VII Міському святі «НА КАВУ ДО ЛЬВОВА»

27.09.2013 23:29
Здобувши 4 місце на змаганнях у Стамбулі, всесвітньо відомий баріст, каволюб і кавоман Вадим Грановський завітав до української кавової Мекки і 27 вересня серед вулиці навчив львів’ян правильно готувати каву у джезві та поділився власними секретами.Здавалось би, жителі міста Лева, знають толк у справі кавоваріння. Та пан Вадим відкрив декілька секретів і правил, яких необхідно дотримуватись, аби кава смакувала.1 правило: для приготування найкраще брати арабіку середнього просмажування. 
Друге правило: молоти каву безпосередньо перед приготуванням. Третє: готувати слід у мідній, срібній або глиняній джезві. 
Четверте: оптимальна пропорція - 6 гр. кави на 100 гр. води.
П'яте: вода для кави повинні бути чистою і без домішок.
Останнє і, мабуть, найголовніше правило: ні в якому разі не варити каву - тобто не доводити до кипіння; оптимальна температура - 90-95 градусів, адже якщо кава закипить, то буде гіркою. 

Також баріст радить використовувати тільки тростиновий цукор (звичайний цукор перебиває справжній кавовий смак), закликає експериментувати з приправами, адже саме вони роблять каву особливою.

Аби довести, що не кидає слів на вітер, приготував дві кави: гарячу з кардамоном та імбиром, та холодну на льоду з цедрою апельсина, гвоздикою та (основна цікавинка!) димом яблучного дерева. Не кавоваріння, а алхімія.

Глядачі, кому перепала кава на дегустацію, гучно кликали Вадима Грановського на біс.
Яна ЯнчевськаЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.