ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

Напередодні сумних 80-х роковин пам'яті жертв Голодомору

21.11.2013 21:38

Сьогодні у приміщенні Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась відкрита лекція присвячена дню пам'яті жертв Голодомору. Її провів кандидат історичних наук Андрій Козицький. У своєму виступі вчений звернув увагу на передісторію трагедії. Він зауважив, що негативне ставлення до селян бере початок в ідеях Маркса і досягає апогею в СРСР за час правління Сталіна.

Голодомор 1932-1933 вважають геноцидом українського народу. Заборона нашим землякам покидати населені пункти, охоплені голодом, є, за словами історика, яскравим вираженням цього. "В Казахстані також був голод. Але під час нього не блокували кордонів - ні внутрішніх, ні зовнішніх. Казахи могли втекти від голодної смерті, а українці були приречені на неї", - каже Андрій Козицький. Ще одна дія радянського керівництва, яка, на думку лектора, вказує на винищення нації - це конфіскація нетоварних харчів. Таким способом українців позбавляли можливості отримати зерно навіть найнижчого ґатунку.

Історик наголосив на важливості усвідомлення подій 1932-1933 років. Лише знання про причини, перебіг та наслідки Голодомору допоможуть вилікувати психологічні розлади, спричинені ним. Каталізатором цього процесу повинно стати визнання акту геноциду на міжнародній арені. У кінці лекції вчений апелював до свідомості присутніх. Навівши в приклад Джеймса Мейса, він закликав людей до справедливої оцінки того, хто був катом, а хто жертвою. "Американець індійського походження присвятив своє життя дослідженню Голодомору 1932-1933 років, тому ми тим більше не можемо залишатись байдужими".

Краще зрозуміти почуте допомогли фрагменти з фільму Едвіна Шноре «Радянська історія», яких показали після виступу. Відчуттю атмосфери 1932-1933 також сприяли виставки книжок і плакатів до річниці Голодомору.
Христина СолтисЛНУ ім. Івана Франка

Коментарі (0)

Додати коментар

***
  •  
  •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.